prawica.com.pl

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
prawica.com.pl Nie wolno głośno mówić

Tu zamieszczamy najważejsze problemy gospodarcze i polityczne, o których inni woleliby nie mówić.

Nie są to bynajmniej informacje tajne, albo skrzętnie ukrywane. Nie. Po prostu, mimo swojej wagi, zwykle można je znaleźć dopiero na przedostanich stronach gazet. A jeśli nawet przez chwilę widzimy je na czołówkach, to zaraz zalewa je potok tematów zastępczych. U nas cały czas wołają o rozwiązanie.

 • o gospodarce   ( 63 artykułów )

  Współczesne problemy gospodarcze w mało politycznie poprawnym ujęciu. Tu patrzymy na nasz własny prywatny i polski interes, i niewiele obchodzi nas interes innych krajów i nacji. Więcej - kierujemy się wyłącnie naszym egoizmem, bo to jest najbardziej pożądana cecha w gospodarce rynkowej. 

 • o polityce   ( 234 artykułów )

  Jeśli podejrzewasz, że jest wiele tematów przemilczanych z powodów politycznych, to tutaj staramy się o nich pisać bez taryfy ulgowej.

 • o szkole   ( 24 artykułów )

  Szkolnictwo to temat rzeka. wiedzą o tym wszyscy ministrowie, bowiem upór z jakim wprowadzają kolejne poronione reformy nauczania, wskazuje na gigantyczny opór materii. Obyś cudze dzieci uczył! Nie wystarczy bowiem wiedzieć jak, ale jeszcze trzeba umieć to wprowadzić w życie. Tymczasem skupiamy się na podstawach, bowiem w zalewie politycznej poprawności i te zostały dziwnie zapomniane.

 • o służbie zdrowia   ( 16 artykułów )

  Ta dziedzina z pewnością nigdy nie będzie funkcjonowała prawidłowo. Same bowiem założenia nie mają wiele wspólnego ze zdrowym rozsądkiem. Może jednak ustawiczne wskazywanie patologii, otworzy oczy młodym pokoleniom i pozwoli zbudować ten system od nowa, bo reformy nie są już praktycznie możliwe.

Reklama

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 08.jpg

wolne media

Strony PatriotyczneKilar.jpg

Wydawnictwo Poznańskie


Liczba miesiąca

1.462 Euro - czyli ok. 6.500 zł wynosi pensja minimalna w Irlandii. W Polsce jest to kwota 1273 zł. Widać z tego, że wejście do strefy Euro powinno nastąpić przy kursie 1Euro = 1PLN. Priorytety rządu są jaby jednak inne. No cóż jesteśmy przyzwyczajeni, że nie stać nas nawet na kawę w Derry.

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 01.jpg