prawica.com.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Rafał Ziemkiewicz - prawe ramię Dmowskiego

Email Drukuj PDF

W swoim świątecznym Subotniku Rafał Ziemkiewicz po raz kolejny zajął się odbrązawianiem Józefa Piłsudskiego stając w długim szeregu Komitetu Obrony Narodowej Demokracji - odgraża się nawet, że ogryzaniem Marszałka zapełni swoją nową książkę. Chciałby zapewne być współczesnym giermkiem Romana Dmowskiego niczym Aleksander Świętochowski, obawiam się jednak, że nie zasłuży nawet na miano „komendjanta”.

 

Rafał Ziemkiewicz od lat nie zauważa, że w swojej alternatywnej wizji historii Polski jest równie zacietrzewiony i zaślepiony, jak bezkrytyczni apologeci Naczelnika, że wybiórczo traktuje fakty i często zastępuje je własnymi opiniami, że uparcie lansując własne historyczne tezy, przeczy nie tylko logice, ale nawet własnym poglądom. Wiem, że RAZ nie jest pisowcem i stara się swoją dmowszczyzną dawać temu publiczne świadectwo, dziwi mnie tylko, że tak wytrawny obserwator życia politycznego nie dostrzega, że dokładnie to z czym walczy w IIIRP było uosabiane w okresie międzywojennym przez jego endeckich idoli, że niezbyt zawiłą kreską można połączyć obóz Białych z okresu Powstania Styczniowego, Narodową Demokrację międzywojnia i pookrągłostołową Unię Demokratyczną z jej późniejszymi popłuczynami. Może się na takie porównania Rafał Ziemkiewicz oburzać, jednak jego endecka walka nie wynika przecież z troski o prawdę historyczną, a z niezgody na jej polityczne interpretacje.

Więcej…
 

Hilary Clinton przejechała ciężarną zakonnicę na pasach

Email Drukuj PDF

Nie tak miało być! Donald Trump został 45 prezydentem Stanów Zjednoczonych mając przeciwko sobie większość mediów i większość elit (w tym również republikańskich).

 

Skąd my to znamy, chciałoby się rzec. Podobnie jak u nas, zeszłoroczna wygrana Andrzeja Dudy i później Prawa i Sprawiedliwości potraktowana została jako wypadek przy pracy, tak i w USA druzgocące zwycięstwo Republikanów (oprócz prezydenta zgarnęli oni pełną pulę w Senacie i Izbie Reprezentantów) jest komentowana jako tragedia i wyborcza pomyłka. Muszę przyznać, że ta „szczerość” amerykańskich mediów głównego nurtu po raz kolejny, tym razem znacznie dobitniej, obnaża fałsz tzw. „demokratycznego świata”. Demokracja jest dobra i wspaniała tylko wtedy gdy wygrywa „nasz kandydat”, gdy mediom i posługującym się nimi elitom finansowym uda się w dostatecznym stopniu ogłupić wyborców by głosowali na „naszego najlepszego kandydata”. Gdy wygrywa „ten obcy i zły”, jego zwolennicy odsądzani są od czci i wiary, okazują się prostakami i tępakami, ponosząc odpowiedzialność za wszelkie zło tego świata.

Więcej…
 

Spotkanie z prof. Markiem Chodakiewiczem

Email Drukuj PDF

''Międzymorze - powrót do przyszłości'' Stowarzyszenie Młodzi dla Polski zaprasza na spotkanie ,,Międzymorze - powrót do przyszłości'', które odbędzie się w poniedziałek 7 listopada w auli Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, o godz. 20:10.


Naszym gościem będzie profesor Marek Chodakiewicz z the Institute of World Politics w Waszyngtonie, amerykański historyk polskiego pochodzenia, profesor specjalizujący się w badaniu stosunków polsko-żydowskich,  tematyki Holocaustu oraz historii Europy Środkowej i Wschodniej XIX-XX wieku.

Więcej…
 

Wszystkie grzechy Mela Gibsona

Email Drukuj PDF

Twórca „Pasji” wraca po dziesięcioletniej pokucie podczas której był, jak się zdaje, jedynym hollywoodzkim alkoholikiem, rozwodnikiem i parszywym antysemitą.

Mel Gibson swoim najnowszym filmem „Przełęcz Ocalonych” trafia w epicentrum dyskusji redefiniujących pojęcie patriotyzmu, a jednocześnie wyciąga z lamusa nieco zakurzony temat pacyfizmu. Ten ostatni przyprawia zapewne o żywsze bicie serca wszelkie lewackie grupy trzymające władzę w Hollywood, jednak kontrowersyjny skandalista niezauważalnie przesuwa akcenty tak, by zastawić na nich całkiem zgrabną pułapkę. 

Oparty na faktach film (tytuł oryginału „Hacksaw Ridge”) opowiada historię Desmonda Dossa, amerykańskiego sanitariusza, który podczas walk o Okinawę daje dowody nadludzkiego niemal bohaterstwa ratując kilkudziesięciu rannych. Jednak szeregowy Doss nie jest zwykłym bohaterem wojennym. Jako głęboko wierzący chrześcijanin odmawia noszenia, a nawet dotykania broni. Nie pasuje do armii, a jednak poczucie patriotyzmu każe mu zgłosić się do niej na ochotnika, a wiara pozwoli dokonać na froncie niemal cudu.

Więcej…
 

W przededniu stanu wojennego?

Email Drukuj PDF

27 października, a więc już jutro, upływa termin ultimatum, jakie w lipcu postawiła Polsce Komisja Europejska, która styczniu wszczęła wobec naszego i tak już przecież dostatecznie nieszczęśliwego kraju, bezprecedensową procedurę badania stanu demokracji i praworządności.

Ultimatum to zostało enigmatycznie nazwane „zaleceniami” - ale jak zwał, tak zwał; ważne że właśnie upływa termin zakreślony na realizację tych „zaleceń”. Wprawdzie pani premier Beata Szydło zapowiedziała, że rząd udzieli Komisji Europejskiej odpowiedzi, ale nietrudno się domyślić, że ta odpowiedź nie zadowoli unijnych dygnitarzy, którzy najwyraźniej postanowili zrobić z nami porządek.

Więcej…
 

Mel Gibson "Przełęcz ocalonych"

Email Drukuj PDF

 

 

Więcej…
 


Strona 10 z 248
Reklama

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 14.jpg

Sonda

Jak bardzo podoba Ci się strona PRAWICA.COM.PL
 

wolne media

Strony PatriotyczneSprawiedliwy_poster_2.jpg

Nie zobaczysz w TV

 

 

 

 

 

 
 

 

 

  

 

 

 
Read more text

Wydawnictwo Poznańskie

polecamy
Reklama

Liczba miesiąca

21.000 $ wynosi poziom ubóstwa w Kaliforni (USA). Oznacza to, że osby zarabiające w tym stanie mniej niż ok. 70 tys. złotych rocznie uznawane są za żyjące w nędzy. Jak wiemy, ceny wszystkich produktów są w USA niższe niż w Polsce, a litr benzyny kosztuje niecałe 2 złote. No cóż, nadal warto zamienić M3 w Warszawie, na śpiwór w Los Angeles.

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 14.jpg