prawica.com.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Film "Chata" w kinach od 10 marca.

Email Drukuj PDF

 

 

Więcej…
 

Zwiastuny wydarzeń marcowych

Email Drukuj PDF

Jeszcze nie ochłonęliśmy do końca z wrażenia po kombinacji operacyjnej, która miała doprowadzić do przesilenia politycznego w naszym nieszczęśliwym kraju, jeszcze nie obeschły nam łzy radości po gospodarskiej wizycie Naszej Złotej Pani w Warszawie, a tu już widać na horyzoncie kolejną kombinację operacyjną. Zanim jednak przejdę do opisywania znaków nadchodzącego czasu, chciałbym przypomnieć, że w styczniu ubiegłego roku Komisja Europejska wszczęła wobec naszego nieszczęśliwego kraju bezprecedensową procedurę sprawdzania stanu demokracji i praworządności. Jak wiadomo, procedura raz wszczęta, musi się jakoś zakończyć tym bardziej, że w lipcu ubiegłego roku Komisja Europejska dokonała eskalacji tej procedury, kierując pod adresem Polski ultimatum w postaci tak zwanych „zaleceń”. Termin wykonania przez Polskę tych zaleceń bezskutecznie upłynął 27 października i ten pretekst został wykorzystany do wyznaczenia przez Jana Klaudiusza Junckera terminu specjalnego posiedzenia Komisji Europejskiej, poświęconego ostatecznemu rozwiązaniu kwestii polskiej na 21 grudnia – co najwyraźniej było skoordynowane przez pierwszorzędnych fachowców, którzy przygotowali grudniową kombinację operacyjną w Polsce. Ale spaliła ona na panewce, więc Komisja Europejska, zamiast stanowczych decyzji, wystosowała wobec Polski coś w rodzaju chińskiego „421 poważnego ostrzeżenia” w postaci „rekomendacji”, do których rząd miał ustosunkować się w terminie 2 miesięcy. I właśnie z końcem lutego miną te dwa miesiące, więc nie jest wykluczone, że czekają nas kolejne „wydarzenia marcowe”.

Więcej…
 

Gówna w jedwabnych pończochach

Email Drukuj PDF

Dawno, dawno temu, w początkach naszej sławnej transformacji ustrojowej, ministrem przemysłu i handlu w rządzie panny Hanny Suchockiej był Wacław Niewiarowski, ten sam, którego później niezależna prokuratura oskarżyła o przyjęcie rozmaitych „korzyści majątkowych” od sosnowieckiego przedsiębiorcy Krzysztofa Porowskiego, któremu zarzucano korumpowanie również niezawisłych sędziów, między innymi Andrzeja Hurasa, podówczas wiceprezesa Sądu Okręgowego w Katowicach.

Skończyło się to oberkiem, chociaż nie do końca wesołym, bo pan Niewiarowski został wprawdzie uniewinniony, ale co z tego, skoro umarł? Znacznie lepiej powiodło się panu sędziemu Hurasowi, który przez innych niezawisłych sędziów nie tylko został uniewinniony z zarzutu korupcji, jakby wykąpał się w hyzopie, ale na otarcie łez wylanych z powodu utraty zdrowia, naruszenia godności i złamania kariery dostał od innego niezawisłego sądu 500 tys. złotych.

Więcej…
 

Modus vivendi na czas pieriedyszki

Email Drukuj PDF

Właśnie zakończyła się wizyta Naszej Złotej Pani w naszym nieszczęśliwym kraju, podczas której odbyła ona rozmowy zarówno z panem prezydentem Andrzejem Dudą, z panią premier Beatą Szydło, no i najważniejszą – z prezesem Jarosławem Kaczyńskim.

Nawiasem mówiąc, przed hotelem „Bristol”, gdzie ta rozmowa się odbywała, demonstrowała grupka tak zwanych Obywateli, którym przewodzi docent Paweł Kasprzak – prawdopodobnie ten sam, któremu jeszcze Jan Kochanowski dedykował swoją fraszkę „Na Matematyka” - co by dowodziło, że osobliwości mogą odradzać się w każdym pokoleniu. Ale mniejsza z tym całym docentem i jego kolaborantami, bo ważniejszy jest oczywiście fakt, że Nasza Złota Pani odbyła rozmowę z prezesem Kaczyńskim i że nastąpiło to w niecałe dwa miesiące po nieudanej próbie dokonania w Polsce politycznego przesilenia.

Więcej…
 

Umarł Lech, niech żyje Bolech!

Email Drukuj PDF
Koledzy z Bezpieki

Ludzie interesujący się historią i polityką, o donosicielskiej przeszłości Lecha Wałęsy wiedzieli od początku lat dziewięćdziesiątych. To wtedy, w roku 1992, po przedstawieniu posłom listy konfidentów SB przez Antoniego Macierewicza sprawa stała się oczywista, a sam zainteresowany w pierwszym odruchu złożył oświadczenie do prasy, potwierdzając fakt podpisania kilku esbeckich dokumentów. To był krótki moment, gdy TW Bolek mógł uwolnić się od demonów przeszłości i stać się wielkim Polakiem.

 

Ta krótka chwila trwała ok. 4 godzin. W tym czasie oficerowie prowadzący i konfidenci współpracujący z Wałęsą, wyczuwając ogromne zagrożenie dla interesów postkomunistycznej nomenklatury, przekonali TW Bolka, żeby wycofał oświadczenie i zaprzeczył wszelkiej współpracy z SB. Umożliwiono mu osobiste zniszczenie resztek dokumentów zachowanych w archiwach i zagwarantowano odsunięcie od władzy rządu Jana Olszewskiego. Targ został dobity za pośrednictwem Wachowskiego i Falandysza (obaj byli współpracownikami SB), a umowa obowiązywała do śmierci Jaruzelskiego i Kiszczaka. Wprawdzie sprytny Lechu dał się nieco okpić, bo zapomniał zagwarantować sobie drugiej prezydenckiej kadencji, jednak zyskał ponad 20 lat zakłamanego spokoju.

Więcej…
 

Totalna opozycja zawsze była z demokracją na bakier

Email Drukuj PDF

PO czy jej partia-córka, .Nowoczesna, jak nieboszczyk Ruch Palikota, zawsze była demagogicznym ruchem antydemokratycznym.

 

Dowód na tę obraźliwą tezę? Nic łatwiejszego! Kiedy prezydent „fszystkih Polakuf” w złym stylu przegrał wybory* a Platforma & Przyjaciele je wprost przerżnęli, dając większość opluwanej przez osiem lat PiS, „nasi” stracili grunt pod nogami. I równowagę, bo żyli na szerokiej stopie! I co – przygotowują się do wyborów za 3 lata? Skądże! „Nasi” chcą władzę tu i teraz, by było, jak było! A rozstrzygnąć ma ulica, słynne dwa miliony, jakie ma na nią wyprowadzić Wałęsa, skoro Polacy wybrali nie tak, jak trzeba! Z pomogą „nasistów” z PE. Pomoże im w tym KOD, a jak nie KOD to „Obywatele RP*”.

Więcej…
 


Strona 6 z 248
Reklama

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 01.jpg

Sonda

Jak bardzo podoba Ci się strona PRAWICA.COM.PL
 

wolne media

Strony PatriotyczneSprawiedliwy_poster_2.jpg

Nie zobaczysz w TV

 

 

 

 

 

 
 

 

 

  

 

 

 
Read more text

Wydawnictwo Poznańskie

polecamy
Reklama

Liczba miesiąca

18.300 złotych miesięcznie kosztuje utrzymanie jednego pensjonariusza domu poprawczego.  Może gdyby dać te pieniądze naszym milusińskim, młodocianym bandytom - nie wkroczyliby na przestępczą ścieżkę. Wyrok mógłby przed sądem brzmieć: „Z uwagi na trudne dzieciństwo Sąd przyznaje młodocianemu gwałcicielowi zasiłek w wysokości 18 tysięcy złotych miesięcznie”.

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 07.jpg