prawica.com.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
prawica.com.pl

Dziurwa budżetowa

Email Drukuj PDF

W weekend dowiedzieliśmy od złotoustego przewodniczącego Chlebowskiego, że dziura budżetowa w roku 2010 wyniesie co najmniej 52 mld złotych.

Brawo rząd, brawo Tusk i Rostowski. Oto osiągnięcie na miarę irlandzkiego cudu (a może islandzkiego). Rekord dwudziestolecia pobity. Dziękujemy Platformie. Oczywiście może być znacznie gorzej, bowiem prywatyzacja w wykonaniu ministra Aleksandra Granda, to kompletny stoczniowy niewypał.  Może to zresztą dobrze, bo sprzedawanie za bezcen dochodowych przedsiębiorstw byłoby bandytyzmem.

A jeszcze wczoraj było tak pięknie, byliśmy tygrysem Europy, tylko my na plusie, a inni zgrzytają zębami. Czekamy na kolejną konferencję prasową Donalda, z mapą w tle. Nieudolny ten premier nadaje się widać tylko na prezydenta, ale najpierw trzeba zmienić konstytucję i odebrać mu wszelkie uprawnienia.

 
Reklama

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 15.jpg

wolne media

Strony PatriotyczneKilar.jpg

Wydawnictwo Poznańskie


Liczba miesiąca

W roku 2011 poniżej granicy ubóstwa żyło już 19% Polaków. Głównymi przyczynami biedy w Polsce są: bezrobocie i niskie płace (kilkakrotnie niższe niż w starych państwach UE, przy takich samych cenach i obciążeniach podatkowych). Dlatego również osoby pracujące żyją w ubóstwie. Zagrożonych biedą w Polsce w 2010 roku było 10,6 procent pracujących kobiet i 12,1 procent pracujących mężczyzn.

 

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 02.jpg