prawica.com.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
prawica.com.pl

Spotkanie z prof. Markiem Chodakiewiczem

Email Drukuj PDF

''Międzymorze - powrót do przyszłości'' Stowarzyszenie Młodzi dla Polski zaprasza na spotkanie ,,Międzymorze - powrót do przyszłości'', które odbędzie się w poniedziałek 7 listopada w auli Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, o godz. 20:10.


Naszym gościem będzie profesor Marek Chodakiewicz z the Institute of World Politics w Waszyngtonie, amerykański historyk polskiego pochodzenia, profesor specjalizujący się w badaniu stosunków polsko-żydowskich,  tematyki Holocaustu oraz historii Europy Środkowej i Wschodniej XIX-XX wieku.

 


Z naszym gościem porozmawiamy o przełomowej wizji historiograficznej, zawartej w jego najnowszej książce ,,Międzymorze'', pracy spinającej przeszłość, teraźniejszość i przyszłość obszarów pomiędzy Bałtykiem a Morzem Czarnym. Profesor Marek Chodakiewicz przedstawi koncepcję współpracy państw Międzymorza, wyrastającą ponad trudną przeszłość i spory, a także jakie warunki trzeba spełnić by ten cel osiągnąć.

W dalszej części spotkania przewidziane są pytania od zgromadzonej publiczności. Zapewni to swobodny przepływ myśli i idei pomiędzy uczestnikami spotkania. Spotkanie odbywa się w ramach projektu Intermarium – wspólne wczoraj, dziś i jutro.

 

Wstęp jest wolny.

 

Zapraszamy również na stronę wydarzenia na portalu Facebook: [link]

 

 
Reklama

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 15.jpg

wolne media

Strony PatriotyczneKilar.jpg

Wydawnictwo Poznańskie


Liczba miesiąca

1.500 złotych miesięcznie zarabia chiński robotnik budowlany w Chinach. Żeby przyjechał do Polski, trzeba zapłacić mu dwa razy więcej. Droga coś ta „miska ryżu” w Chinach.

Więcej na ten temat znajdziesz na stronie Newsweeka.

Rys. Maciej M. Michalski

Logika_szkodnika.jpg