prawica.com.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
prawica.com.pl Nie wolno głośno mówić o polityce Śmierć w Kancelarii Premiera

Śmierć w Kancelarii Premiera

Email Drukuj PDF

W dniu 23 grudnia 2009 roku dyrektor generalny Kancelarii Premiera, pan Grzegorz Michniewicz został znaleziony martwy w swoim domu pod Warszawą. Policja w oficjalnych komunikatach sugeruje, że nagła śmierć (przez powieszenie) wieloletniego urzędnika państwowego była wynikiem samobójstwa. Pan Michniewicz nie miał jednak żadnych, znanych nawet najbliższym powodów do targnięcia się na własne życie. Nie zostawił też żadnego listu wyjaśniającego, co w przypadku osoby tak dalece odpowiedzialnej i poukładanej musi budzić podejrzenia. Znamienne jest, że prokuratura prowadzi dochodzenie w kierunku art. 151 Kodeksu karnego. Stanowi on: "Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5".

Pytania, jakie nasuwają się w związku z tą tragiczną śmiercią, są niebagatelne. Czy pan Michniewicz, jako dyrektor Kancelarii Premiera, był lub miał być świadkiem w sprawie ostatniego przecieku informacji dotyczących czynności CBA w sprawie afery hazardowej? Dla kogo jego wiedza mogła być niebezpieczna?  Czy w związku z tym przeciekiem prokuratura zdążyła już go przesłuchać, czy może zwlekano czekając na „inne” rozwiązanie tej sprawy?

Pojawia się też szersze pytanie: czy po serii samobójstw osób związanych ze sprawą Olewnika, nie należałoby zbadać czym obecnie zajmują się dawni członkowie służb specjalnych i czy te „zajęcia” nie nazbyt brutalnie ingerują w świat biznesu. Wygląda bowiem na to, że wieszanie niewygodnych świadków stało się znakiem rozpoznawczym mafii zorganizowanej na gruzach komunistycznego aparatu represji.

Może byli członkowie SB, UB, MSW i WSI powinni być monitorowani pod kątem ich obecnej działalności i prób wykorzystywania wiedzy i powiązań z poprzedniego miejsca pracy. Koniec końców, zapisy antykonkurencyjne znajdują się nawet w zwykłych umowach menadżerskich – nie byłoby to zatem naruszenie wolności osobistych tych ludzi, a jedynie ochrona przed bezprawnym posługiwaniem się niejawnymi informacjami zastrzeżonymi przez organa państwowe.  

 
Reklama

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 18.jpg

wolne media

Strony PatriotyczneKilar.jpg

Wydawnictwo Poznańskie


Liczba miesiąca

W roku 2011 poniżej granicy ubóstwa żyło już 19% Polaków. Głównymi przyczynami biedy w Polsce są: bezrobocie i niskie płace (kilkakrotnie niższe niż w starych państwach UE, przy takich samych cenach i obciążeniach podatkowych). Dlatego również osoby pracujące żyją w ubóstwie. Zagrożonych biedą w Polsce w 2010 roku było 10,6 procent pracujących kobiet i 12,1 procent pracujących mężczyzn.

 

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 13.jpg