prawica.com.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
prawica.com.pl Nie wolno głośno mówić o gospodarce Niewypał w Kancelarii premiera

Niewypał w Kancelarii premiera

Email Drukuj PDF

Dwa lata temu, podczas pracochłonnego pisania expose, w Kancelarii premiera znaleziono niewypał w czasów II Wojny Światowej. Został usunięty przez saperów. Tymczasem jednak okazało się, że największym niewypałem w Kancelarii jest sam premier.

Pomału zaczyna to dostrzegać również społeczeństwo. Z badań Gfk dla „Rzeczpospolitej” wynika, że 49 proc. Polaków nie chce, by PO rządziła kolejną kadencję, a na pytanie, z czym się kojarzy PO, aż 66 proc. badanych odpowiada, że z aferami, a 51 proc. - ze skłonnością do nadużywania władzy do walki politycznej.  Według więcej niż połowy wyborców (59 proc.) pod rządami PO sprawy w kraju przybierają niewłaściwy obrót, a 66 proc. jest zdania, że partia nie realizuje obietnic wyborczych.

Dość niewolnictwa !!! 

Nic w tym dziwnego, skoro nawet rząd nie potrafi wskazać przekonująco żadnych swoich sukcesów, na pierwszy plan wysuwając lepszy wizerunek Polski za granicą. Gospodarka, mimo pięknych konferencji prasowych na tle kolorowej mapy, popada w coraz głębszy marazm, amortyzowany jedynie osłabieniem złotówki. Dziura budżetowa na przyszły rok będzie rekordem wszechczasów, a dług publiczny przekroczy progi bezpieczeństwa zapisane w Konstytucji. Drogi i autostrady są w planach (tylko kasy brak), a bezrobocie rośnie. Całe szczęście, że nie spełniła się obietnica Tuska i emigranci nie wrócili do kraju. Poza tym, jak zwykle w przypadku rządów wywodzących się z dawnej Unii Wolności, dużo gadania i czczych obietnic, a zero pracy i zero zmian. Szumne zapowiedzi posła Palikmiota o efektach pracy Komisji „Przyjazne Państwo” skończyły się kompromitacją (musieli prosić Prezydenta o zawetowanie idiotycznych nowelizacji) i prowadzeniem auta po kieliszku.

Przede wszystkim jednak, podobno liberalny rząd, zwiększa fiskalizm i zapowiada ponowne podwyższenie składek rentowych.Gdzie jest wizja państwa? Gdzie ta zapowiada zmiana? Poza tym, że jest kryzys, nic się dzieje. Najsilniejsza ekipa od 20 lat, a wszystko tkwi w stagnacji i maraźmie. Rząd fachowców od siedmiu boleści, nieudaczników zwalających cały czas winę na Prezydenta i PiS. Chłopaki nie płaczą... tyle że w tym rządzie są same ciapy i gogusie potrafiący znaleźć usprawiedliwienie dla wszystkich swoich niepowodzeń, ale nie potrafiący działać.Niestety mamy do czynienia z menażerią nieudaczników grających w piłeczkę i załatwiających biznesy po cmentarzach.A polityka zagraniczna? Ta duma PO i chwała rządu? Co z tego, że poklepują nas po plecach i uśmiechają się do premiera, skoro efekty są raczej kontrproduktywne. Obrzydliwe podlizywanie się Putinowi skończyło się całkowitą klapą (Nord Stream powstaje, zakaz eksportu mięsa obowiązuje, kanał Wiślany otwarty tylko dla żaglówek, dyktat gazowy w rozkwicie, nie mówiąc o polityce historycznej). Angela Merkel miała w lot chwytać intencje Donalda, ale widać jest za mało lotna (Nord Stream powstaje, Erika Steinbach zostaje, sprawa wypędzeń nadal jest kartą przetargową).

Minęło zatem dwa lata słodkiego nicnierobienia i bicia piany. Dwa zmarnowane lata, ukazujące całkowitą indolencję Platformy i jej nieudolnego lidera. Przydałby się jakiś saper, który usunie ten niewypał z Kancelarii.

 
Reklama

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 02.jpg

wolne media

Strony PatriotyczneKilar.jpg

Wydawnictwo Poznańskie


Liczba miesiąca

50.000.000.000 zł - pięćdzeisiąt miliardów złotych rocznie wynoszą przychody budżetu państwa z tytułu akcyzy od paliw. Można za tę kwotę wybudować 3 tys. kilometrów autostrad (rocznie!). Gdzie oni są (te kilometry)?

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 16.jpg