prawica.com.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Z Platformy pozostał cień

Email Drukuj PDF

Totalna opozycja schodzi do podziemia. Jej współlider, Grzegorz Schetyna, utworzył rząd.

 

Również była „pierwsza kobieta” (bo przecież nie lady?) Platformy, Ewa /na metr głęboko/ Kopacz serwuje androny w stylu: „Platforma będzie opozycją moralną, która będzie stać po stronie tych, których PiS dziś wykorzystuje, okłamuje i obraża”. Ma oczywiście na myśli siebie i znanych bywalców w „Sowa&Przyjaciele” (nazwiska znane redakcji, jak się pisuje w gazetach). Platforma, ciesząca się niesłabnącym poparciem powyżej 10 procent, zamienia się coraz bardziej w kabaret. Teraz czekam, kiedy Nowoczesna. wystawi swoje cienie. „W kuluarach sejmowych mówi się bowiem o przedterminowych wyborach parlamentarnych” – powiedziała w „Piaskiem po oczach” Joanna Scheuring-Wielgus, posłanka „.”.

 

 

Więcej…
 

Rola IPN w zakresie popularyzacji historii

Email Drukuj PDF

Rozmowa z doktorem habilitowanym Mirosławem Szumiło, Dyrektorem Biura Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej, który opowiedział nam o najważniejszych celach podległej jednostki oraz o roli IPN w popularyzacji historii.

 

Wojtek Duch, Paweł Markiewicz: Od dwóch miesięcy pełni Pan funkcję dyrektora Biura Badań Historycznych. Jaki jest zakres Pana obowiązków?

dr hab. Mirosław Szumiło, dyrektor Biura Badań Historycznych IPN: Przede wszystkim należy wyjaśnić, że kierowane przeze mnie biuro powstało w  czerwcu bieżącego roku. Po wejściu w życie nowej ustawy o IPN nastąpił bowiem podział Biura Edukacji Publicznej (BEP) na dwie części: Biuro Edukacji Narodowej (BEN) zajmujące się działaniami edukacyjnymi, oraz Biuro Badań Historycznych (BBH) prowadzące badania naukowe, jak również popularyzujące wyniki tych badań we współpracy z mediami. Ponadto w skład BBH wszedł Wydział Wydawnictw IPN. W praktyce moim głównym zadaniem jest zatem koordynowanie i nadzorowanie projektów badawczych realizowanych w IPN, a także współtworzenie polityki wydawniczej.

Więcej…
 

Rafał Ziemkiewicz - prawe ramię Dmowskiego

Email Drukuj PDF

W swoim świątecznym Subotniku Rafał Ziemkiewicz po raz kolejny zajął się odbrązawianiem Józefa Piłsudskiego stając w długim szeregu Komitetu Obrony Narodowej Demokracji - odgraża się nawet, że ogryzaniem Marszałka zapełni swoją nową książkę. Chciałby zapewne być współczesnym giermkiem Romana Dmowskiego niczym Aleksander Świętochowski, obawiam się jednak, że nie zasłuży nawet na miano „komendjanta”.

 

Rafał Ziemkiewicz od lat nie zauważa, że w swojej alternatywnej wizji historii Polski jest równie zacietrzewiony i zaślepiony, jak bezkrytyczni apologeci Naczelnika, że wybiórczo traktuje fakty i często zastępuje je własnymi opiniami, że uparcie lansując własne historyczne tezy, przeczy nie tylko logice, ale nawet własnym poglądom. Wiem, że RAZ nie jest pisowcem i stara się swoją dmowszczyzną dawać temu publiczne świadectwo, dziwi mnie tylko, że tak wytrawny obserwator życia politycznego nie dostrzega, że dokładnie to z czym walczy w IIIRP było uosabiane w okresie międzywojennym przez jego endeckich idoli, że niezbyt zawiłą kreską można połączyć obóz Białych z okresu Powstania Styczniowego, Narodową Demokrację międzywojnia i pookrągłostołową Unię Demokratyczną z jej późniejszymi popłuczynami. Może się na takie porównania Rafał Ziemkiewicz oburzać, jednak jego endecka walka nie wynika przecież z troski o prawdę historyczną, a z niezgody na jej polityczne interpretacje.

Więcej…
 

Hilary Clinton przejechała ciężarną zakonnicę na pasach

Email Drukuj PDF

Nie tak miało być! Donald Trump został 45 prezydentem Stanów Zjednoczonych mając przeciwko sobie większość mediów i większość elit (w tym również republikańskich).

 

Skąd my to znamy, chciałoby się rzec. Podobnie jak u nas, zeszłoroczna wygrana Andrzeja Dudy i później Prawa i Sprawiedliwości potraktowana została jako wypadek przy pracy, tak i w USA druzgocące zwycięstwo Republikanów (oprócz prezydenta zgarnęli oni pełną pulę w Senacie i Izbie Reprezentantów) jest komentowana jako tragedia i wyborcza pomyłka. Muszę przyznać, że ta „szczerość” amerykańskich mediów głównego nurtu po raz kolejny, tym razem znacznie dobitniej, obnaża fałsz tzw. „demokratycznego świata”. Demokracja jest dobra i wspaniała tylko wtedy gdy wygrywa „nasz kandydat”, gdy mediom i posługującym się nimi elitom finansowym uda się w dostatecznym stopniu ogłupić wyborców by głosowali na „naszego najlepszego kandydata”. Gdy wygrywa „ten obcy i zły”, jego zwolennicy odsądzani są od czci i wiary, okazują się prostakami i tępakami, ponosząc odpowiedzialność za wszelkie zło tego świata.

Więcej…
 

Spotkanie z prof. Markiem Chodakiewiczem

Email Drukuj PDF

''Międzymorze - powrót do przyszłości'' Stowarzyszenie Młodzi dla Polski zaprasza na spotkanie ,,Międzymorze - powrót do przyszłości'', które odbędzie się w poniedziałek 7 listopada w auli Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, o godz. 20:10.


Naszym gościem będzie profesor Marek Chodakiewicz z the Institute of World Politics w Waszyngtonie, amerykański historyk polskiego pochodzenia, profesor specjalizujący się w badaniu stosunków polsko-żydowskich,  tematyki Holocaustu oraz historii Europy Środkowej i Wschodniej XIX-XX wieku.

Więcej…
 

Wszystkie grzechy Mela Gibsona

Email Drukuj PDF

Twórca „Pasji” wraca po dziesięcioletniej pokucie podczas której był, jak się zdaje, jedynym hollywoodzkim alkoholikiem, rozwodnikiem i parszywym antysemitą.

Mel Gibson swoim najnowszym filmem „Przełęcz Ocalonych” trafia w epicentrum dyskusji redefiniujących pojęcie patriotyzmu, a jednocześnie wyciąga z lamusa nieco zakurzony temat pacyfizmu. Ten ostatni przyprawia zapewne o żywsze bicie serca wszelkie lewackie grupy trzymające władzę w Hollywood, jednak kontrowersyjny skandalista niezauważalnie przesuwa akcenty tak, by zastawić na nich całkiem zgrabną pułapkę. 

Oparty na faktach film (tytuł oryginału „Hacksaw Ridge”) opowiada historię Desmonda Dossa, amerykańskiego sanitariusza, który podczas walk o Okinawę daje dowody nadludzkiego niemal bohaterstwa ratując kilkudziesięciu rannych. Jednak szeregowy Doss nie jest zwykłym bohaterem wojennym. Jako głęboko wierzący chrześcijanin odmawia noszenia, a nawet dotykania broni. Nie pasuje do armii, a jednak poczucie patriotyzmu każe mu zgłosić się do niej na ochotnika, a wiara pozwoli dokonać na froncie niemal cudu.

Więcej…
 


Strona 11 z 249
Reklama

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 01.jpg

Sonda

Jak bardzo podoba Ci się strona PRAWICA.COM.PL
 

wolne media

Strony PatriotyczneKilar.jpg

Nie zobaczysz w TV

 

 

 

 

 

  

 

 

 
Read more text

Wydawnictwo Poznańskie

polecamy
Reklama