prawica.com.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Czy TW Bolek jest zbrodniarzem?

Email Drukuj PDF

Mam nadzieję, że rewelacje prof. Cenckiewicza nie wytrzymają krytyki. Jeśli natomiast tak, to znaczy, że swego czasu zaufałem nie tylko agentowi SB, ale i zbrodniarzowi.

 

Informacja ta szokuje: „17 kwietnia 1995 r. w bloku przy ulicy Wojska Polskiego 39 na gdańskim Wrzeszczu doszło do tajemniczego wybuchu, w wyniku eksplozji zginęły 22 osoby”. Prof. Sławomir Cenckiewicz na swoim profilu na Facebooku ujawnia dokumenty, które mogą rozjaśnić tę sprawę. Wybuchł mógł dotyczyć teczki agenta „Bolka”. Czy wybuch gazu był operacją UOP, a jej celem ratowanie twarzy TW Bolka?

Więcej…
 

Czy każda Ukraina leży w interesie Polski?

Email Drukuj PDF

Jan III obronił bezwarunkowo Austrię przed Turcją. Czy Polska chce teraz bronić podobnie Ukrainy przed Rosją? Jakie będą tego konsekwencje?

Obawiam się, że prowadząc wobec Ukrainy politykę poparcia bez jakichkolwiek warunków strzelamy sobie samobójczą bramkę. Nie może być tak, by Polska – z obawy przed Rosją – nie zabierała głosu na temat Lwowa, sytuacji resztek Polaków w Małopolsce wschodniej czy absurdalnych roszczeń ukraińskich. Warto się zastanowić, czy rzeczywiście zagrożenie ze strony Rosji jest warte kapitulacji wobec Ukrainy i na ile diabeł straszny, jak go malują? W przeciwieństwie do Rosji na Ukrainie podnosi się roszczenia terytorialne wobec pewnych obszarów Małopolski. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego mamy wspierać politykę Wielkiej Ukrainy, zapominając o polskim dziedzictwie kulturowym na wschodzie. Kiedy podczas rozbiorów ktoś powiedział, że jedzie do Prus, do Poznania, usłyszał: głupia Polska bez Poznania…

Więcej…
 

Przepraszam, że się uniosłem.

Email Drukuj PDF

 

 

Więcej…
 

Unia trzeszczy

Email Drukuj PDF

Po Bexicie Unia, jaką znamy, pójdzie do archiwum. Albo reformy, albo po Unii.

 

Budowa europejskiego superpaństwa nie udała się. Pamiętają Państwo żałosne próby narzucenia UE „konstytucji”? Ma rację Orban mówiąc, że na wrześniowym spotkaniu liderów państw członkowskich UE kraje Europy Środkowej powinny akcentować, że Unii są potrzebne fundamentalne zmiany.

Więcej…
 

O jawnogrzesznictwie

Email Drukuj PDF

„Z obfitości serca usta mówią” powiada Pismo Święte. Skoro tedy „mówią”, to - po pierwsze – muszą mówić o czymś a po drugie – treść musi być wyrażona w charakterystycznej formie.

Bywa, że wieczorem przeglądam, co też nadają stacje telewizyjne – bo trzeba wiedzieć, co w trawie piszczy i co robi konkurencja – i 10 lipca, kiedy akurat w Warszawie zakończył się szczyt NATO, dzięki któremu „małe żydowskie miasteczko na niemieckim pograniczu” - jak stolicę naszego nieszczęśliwego kraju określał Stanisław Cat-Mackiewicz – na całe dwa dni zamieniło się w „stolicę świata” z powodu obecności prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Husejna Obamy, żeby nie liczyć Naszej Złotej Pani i prezydentów drobniejszego płazu, wśród których w charakterze gwiazdy pierwszej wielkości błyszczała pani Nadija Sawczenko, która głodując w rosyjskim areszcie przez całe 85 dni – jak podejrzewam - w przerwach między posiłkami, pobiła rekord Guinessa i z tego tytułu została honorowym gościem warszawskiego szczytu NATO – więc 10 lipca, około godziny zero, natrafiłem na stacji TVN „Style” na program pod tytułem „Oblicza prostytucji”.

Więcej…
 

Muzeum Narodowe cenzuruje Matejkę.

Email Drukuj PDF

Chciałem dać bardziej chwytliwy tytuł, coś w stylu „Św. Stanisław nie dojechał pod Grunwald”, albo „Naukowcy nie potwierdzili obecności świętego pod Grunwaldem”… ale sprawa wcale nie jest zabawna.

 

Oto szacowna instytucja o wieloletniej tradycji w prezentowaniu polskiej kultury postanowiła wymazać z obrazu Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem” … Św. Stanisława, patrona Polski, którego artysta namalował niemal 150 lat temu. W filmowej prezentacji stereoskopowej przygotowanej z okazji 600-lecia bitwy, święty został ordynarnie wymazany z nieba i bezceremonialnie zastąpiony dodatkową warstwą chmur.

Więcej…
 


Strona 10 z 243
Reklama

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 06.jpg

Sonda

Jak bardzo podoba Ci się strona PRAWICA.COM.PL
 

wolne media

Strony PatriotyczneSprawiedliwy_poster_2.jpg

Nie zobaczysz w TV

 


 

 

 
 

 

 

  

 

 

 
Read more text

Wydawnictwo Poznańskie

polecamy
Reklama

Liczba miesiąca

W roku 2011 poniżej granicy ubóstwa żyło już 19% Polaków. Głównymi przyczynami biedy w Polsce są: bezrobocie i niskie płace (kilkakrotnie niższe niż w starych państwach UE, przy takich samych cenach i obciążeniach podatkowych). Dlatego również osoby pracujące żyją w ubóstwie. Zagrożonych biedą w Polsce w 2010 roku było 10,6 procent pracujących kobiet i 12,1 procent pracujących mężczyzn.

 

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 13.jpg