prawica.com.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Sól już zwietrzała

Email Drukuj PDF

W wywiadzie dla włoskiego dziennika „La Repubblica” papież Franciszek powiedział między innymi, że: „Ostatecznie to komuniści myślą jak chrześcijanie. Chrystus mówi o społeczeństwie, w którym to ubodzy, słabi, wykluczeni, mają decydować. Nie demagodzy, nie nicponie, ale lud, biedni, którzy mają wiarę w Boga. To im musimy pomóc, by osiągnąć równość i wolność”.

 

Najwyraźniej papież Franciszek zna komunizm głównie z kultowej piosenki komunistów, to znaczy - „Międzynarodówki”, w której rzeczywiście znajduje się inwokacja do „ludu ziemi”: „Wyklęty powstań ludu ziemi, powstańcie, których dręczy głód” - ale chyba nie wie, że to tylko propaganda, że „lud” (co to u diabła w ogóle jest ten cały „lud” i czym się różni od ludzi? Chyba tym, że ludzie rzeczywiście istnieją, podczas gdy „lud” - tylko w umysłach doktrynerów, co to dostali się „w szpony hipostaz”: „Kto w szpony dostał się hipostaz, rzeczywistości już nie sprosta” - przestrzega poeta – i to się właśnie sprawdza na nieszczęsnym papieżu Franciszku) – więc „lud” jest inną nazwą mięsa armatniego, przy którego pomocy żydokomuna dokonuje destrukcji wszystkich organicznych więzi i instytucji społecznych, z Kościołem katolickim na czele, by - doprowadziwszy całe narody do stanu bezbronności – poddać je bezlitosnej eksploatacji zbójeckiej międzynarodówki.

Więcej…
 

Z Platformy pozostał cień

Email Drukuj PDF

Totalna opozycja schodzi do podziemia. Jej współlider, Grzegorz Schetyna, utworzył rząd.

 

Również była „pierwsza kobieta” (bo przecież nie lady?) Platformy, Ewa /na metr głęboko/ Kopacz serwuje androny w stylu: „Platforma będzie opozycją moralną, która będzie stać po stronie tych, których PiS dziś wykorzystuje, okłamuje i obraża”. Ma oczywiście na myśli siebie i znanych bywalców w „Sowa&Przyjaciele” (nazwiska znane redakcji, jak się pisuje w gazetach). Platforma, ciesząca się niesłabnącym poparciem powyżej 10 procent, zamienia się coraz bardziej w kabaret. Teraz czekam, kiedy Nowoczesna. wystawi swoje cienie. „W kuluarach sejmowych mówi się bowiem o przedterminowych wyborach parlamentarnych” – powiedziała w „Piaskiem po oczach” Joanna Scheuring-Wielgus, posłanka „.”.

 

 

Więcej…
 

Rola IPN w zakresie popularyzacji historii

Email Drukuj PDF

Rozmowa z doktorem habilitowanym Mirosławem Szumiło, Dyrektorem Biura Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej, który opowiedział nam o najważniejszych celach podległej jednostki oraz o roli IPN w popularyzacji historii.

 

Wojtek Duch, Paweł Markiewicz: Od dwóch miesięcy pełni Pan funkcję dyrektora Biura Badań Historycznych. Jaki jest zakres Pana obowiązków?

dr hab. Mirosław Szumiło, dyrektor Biura Badań Historycznych IPN: Przede wszystkim należy wyjaśnić, że kierowane przeze mnie biuro powstało w  czerwcu bieżącego roku. Po wejściu w życie nowej ustawy o IPN nastąpił bowiem podział Biura Edukacji Publicznej (BEP) na dwie części: Biuro Edukacji Narodowej (BEN) zajmujące się działaniami edukacyjnymi, oraz Biuro Badań Historycznych (BBH) prowadzące badania naukowe, jak również popularyzujące wyniki tych badań we współpracy z mediami. Ponadto w skład BBH wszedł Wydział Wydawnictw IPN. W praktyce moim głównym zadaniem jest zatem koordynowanie i nadzorowanie projektów badawczych realizowanych w IPN, a także współtworzenie polityki wydawniczej.

Więcej…
 

Rafał Ziemkiewicz - prawe ramię Dmowskiego

Email Drukuj PDF

W swoim świątecznym Subotniku Rafał Ziemkiewicz po raz kolejny zajął się odbrązawianiem Józefa Piłsudskiego stając w długim szeregu Komitetu Obrony Narodowej Demokracji - odgraża się nawet, że ogryzaniem Marszałka zapełni swoją nową książkę. Chciałby zapewne być współczesnym giermkiem Romana Dmowskiego niczym Aleksander Świętochowski, obawiam się jednak, że nie zasłuży nawet na miano „komendjanta”.

 

Rafał Ziemkiewicz od lat nie zauważa, że w swojej alternatywnej wizji historii Polski jest równie zacietrzewiony i zaślepiony, jak bezkrytyczni apologeci Naczelnika, że wybiórczo traktuje fakty i często zastępuje je własnymi opiniami, że uparcie lansując własne historyczne tezy, przeczy nie tylko logice, ale nawet własnym poglądom. Wiem, że RAZ nie jest pisowcem i stara się swoją dmowszczyzną dawać temu publiczne świadectwo, dziwi mnie tylko, że tak wytrawny obserwator życia politycznego nie dostrzega, że dokładnie to z czym walczy w IIIRP było uosabiane w okresie międzywojennym przez jego endeckich idoli, że niezbyt zawiłą kreską można połączyć obóz Białych z okresu Powstania Styczniowego, Narodową Demokrację międzywojnia i pookrągłostołową Unię Demokratyczną z jej późniejszymi popłuczynami. Może się na takie porównania Rafał Ziemkiewicz oburzać, jednak jego endecka walka nie wynika przecież z troski o prawdę historyczną, a z niezgody na jej polityczne interpretacje.

Więcej…
 

Hilary Clinton przejechała ciężarną zakonnicę na pasach

Email Drukuj PDF

Nie tak miało być! Donald Trump został 45 prezydentem Stanów Zjednoczonych mając przeciwko sobie większość mediów i większość elit (w tym również republikańskich).

 

Skąd my to znamy, chciałoby się rzec. Podobnie jak u nas, zeszłoroczna wygrana Andrzeja Dudy i później Prawa i Sprawiedliwości potraktowana została jako wypadek przy pracy, tak i w USA druzgocące zwycięstwo Republikanów (oprócz prezydenta zgarnęli oni pełną pulę w Senacie i Izbie Reprezentantów) jest komentowana jako tragedia i wyborcza pomyłka. Muszę przyznać, że ta „szczerość” amerykańskich mediów głównego nurtu po raz kolejny, tym razem znacznie dobitniej, obnaża fałsz tzw. „demokratycznego świata”. Demokracja jest dobra i wspaniała tylko wtedy gdy wygrywa „nasz kandydat”, gdy mediom i posługującym się nimi elitom finansowym uda się w dostatecznym stopniu ogłupić wyborców by głosowali na „naszego najlepszego kandydata”. Gdy wygrywa „ten obcy i zły”, jego zwolennicy odsądzani są od czci i wiary, okazują się prostakami i tępakami, ponosząc odpowiedzialność za wszelkie zło tego świata.

Więcej…
 

Spotkanie z prof. Markiem Chodakiewiczem

Email Drukuj PDF

''Międzymorze - powrót do przyszłości'' Stowarzyszenie Młodzi dla Polski zaprasza na spotkanie ,,Międzymorze - powrót do przyszłości'', które odbędzie się w poniedziałek 7 listopada w auli Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, o godz. 20:10.


Naszym gościem będzie profesor Marek Chodakiewicz z the Institute of World Politics w Waszyngtonie, amerykański historyk polskiego pochodzenia, profesor specjalizujący się w badaniu stosunków polsko-żydowskich,  tematyki Holocaustu oraz historii Europy Środkowej i Wschodniej XIX-XX wieku.

Więcej…
 


Strona 5 z 243
Reklama

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 15.jpg

Sonda

Jak bardzo podoba Ci się strona PRAWICA.COM.PL
 

wolne media

Strony PatriotyczneKilar.jpg

Nie zobaczysz w TV

 


 

 

 
 

 

 

  

 

 

 
Read more text

Wydawnictwo Poznańskie

polecamy
Reklama

Liczba miesiąca

6 miliardów złotych zabraknie ZUS na wypłatę emerytur (czyli jednej wypłaty na każdego emeryta). Donald Tusk chce aby Zakład Utylizacji Staruszków pożyczył te pieniądze od banków komercyjnych. Kto i kiedy je będzie oddawał, tego nie powiedział.

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 14.jpg