prawica.com.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zmarnowana szansa

Email Drukuj PDF

Pióro, którym prezydent miał podpisać akt ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego odmówiło posłuszeństwa. W sukurs głowie państwa przyszedł niestety jeden z jego współpracowników, który pożyczył swój długopis. Ostatnia szansa na niezłożenie podpisu pod traktatem została zaprzepaszczona.

Traktat, którego konsekwencji nikt nie jest w stanie przewidzieć, z uwagi na stopień jego zawiłości (to będzie widać dopiero w orzecznictwie sądowym), w sposób oczywisty odbiera Polsce część suwerenności (podległość prawna i gorszy sposób głosowania), jak wielką przekonają się przyszłe pokolenia.Za komuny większość z nas chciała wstąpić do EWG, niestety jako żywo staliśmy się na powrót członkiem RWPG, bo od UE różnił je tylko skład członków. Dopełnieniem naszej jałowej drogi będzie przyjęcie do tego grona Rosji, co przy nowym sposobie głosowania nastąpi zapewne wcześniej niż się spodziewamy.

Nadgorliwego urzędnika i jego długopis powinny spotkać surowe konsekwencje.

 

Tuskańska masakra piłą mechaniczną

Email Drukuj PDF

Donald Tusk podniósł swą karzącą rękę sprawiedliwości i po prawie dwóch miesiącach od chwili gdy dowiedział się o aferze hazardowej, wycina swoich najlepszych (PO innych nie ma) ministrów i podwładnych. Trudno nie odnieść wrażenia, że jak zwykle działa pod publikę, a raczej pod sondaże.

Oto wielki premier reaguje na nieprawidłowości i nie ogląda się na dawne przyjaźnie. Na kogo ledwo padł cień podejrzenia, ten musi odejść. Dla dobra Polski oczywiście.

Spójrzmy jednak na tę masakrę chłodnym okiem. Kto właściwie wylatuje z rządu i dlaczego? Że Chlebowski i Drzewiecki to jasne, bo zarzuty mogą być poważne, ale reszta? Sam premier mówi, że np. Adam Szejnfeld jest całkiem niewinny, ale po prostu byłby teraz obciążeniem dla rządu. Pozostali też są czyści jak łzy.
Więcej…
 

Tajne nauczanie

Email Drukuj PDF

Sześciolatki w przedszkolach uczą się czytać i pisać nielegalnie! Ministerstwo Oświaty wypuściło kolejny bubel prawny przy okazji skierowania sześciolatków do normalnych szkół, z zgodą rodziców. Ci którzy się nie zgodzili, zostali ukarani – ich dzieci mogą jedynie rysować szlaczki.

Oczywiście, ktoś mógłby powiedzieć, że wcześniejsze rozpoczynanie nauki jest konieczne w nowoczesnym społeczeństwie, bo mamy coraz więcej wiedzy do przekazania naszym pociechom. Szkoda tylko, że to nie jest prawda. Wcześniejsze rozpoczynanie nauki, o czym mało kto wie, nie ma na celu wydłużenia okresu szkolnego o dodatkowy rok. Nie! Sześciolatki bowiem zakończą edukację po sześciu latach podstawówki, trzech latach gimnazjum i trzech liceum – tak jak dotychczas! O rok wcześniej zasilając rzeszę bezrobotnych absolwentów. Po co? 
Więcej…
 

Zmartwychwstanie

Email Drukuj PDF

"Rzeczpospolita": Łukasz Lorentowicz, były asystent posłanki Beaty Sawickiej, twierdzi, że Sawicka, a także Mirosław Drzewiecki, naciskali na niego, by składał korzystne dla Platformy zeznania w sprawie finansowania kampanii prezydenckiej Donalda Tuska w 2005 r.

 W zestawieniu z ostatnimi popisami pana Zbigniewa Ch. oraz dziwnym milczeniem wicepremiera Grzegorza S. zaczyna się wyłaniać (niestety ponownie) kolesiowska kamaryla, którą znamy z czasów przedrywinowych. Grupa trzymająca władzę stwierdziła, że po okresie pisowskiej posuchy – już znowu można. To dobry prognostyk dla Polski. Wracamy do tej wymarzonej przez większość elektoratu normalności: załatwiania spraw pod stołem, niedwuznacznych rozmów z drogówką i dowodów wdzięczności dla lekarzy. Nie łudźmy się, to nie instynkt samozachowawczy polityków został stępiony, to nasza wrażliwość została zneutralizowana zalewem korupcyjnego szamba.
Więcej…
 

Polityczni analfabeci

Email Drukuj PDF

Zbigniew Chlebowski i Mirosław Drzewiecki, a być może również tajemniczy polityk o imieniu Grzegorz okazali się totalnymi politycznymi nieukami. Nie dość że majstrowali przy procesie legislacyjnym i „konsultowali” to majstrowanie z jakimiś typkami spod ciemnej gwiazdy, to jeszcze pozwolili się na tym złapać.

Widać nie oglądali przedstawień z komisji Rywina, albo nie potrafią wyciągać konstruktywnych wniosków. Oczywiście wszystko z winy wrednego PiS i jego poputczika Mariusza Kamińskiego (do odstrzału). Tak jednak na poważnie, to już samo stwierdzenie Chlebowskiego (w „prywatnej” rozmowie), że od roku wstrzymuje proces legislacyjny (co znajduje potwierdzenia w faktach), pozwala postawić mu najcięższe zarzuty korupcyjne i z łatwością oszacować wielkość strat budżetu państwa.
Więcej…
 

Czy Donald Tusk wykastruje Polańskiego?

Email Drukuj PDF

Sprawa Romka Polańskiego  przebija wszystkie inne newsy. Nie ważna staje się dziura budżetowa, planowana podwyżka opłaty paliwowej, kłopoty z Gazpromem.

Jakoś mało kto chce mówić jednak o faktach, które do tej pory były schowane za pokrętnym tłumaczeniem samego Polańskiego, że dziewczynka wyglądała bardzo dojrzale. Może i wyglądała, ale fakty, które w różnych zeznaniach i rozrzuconych wspomnieniach potwierdził sam reżyser są takie, że doskonale wiedział ile lat ma dziewczyna (bo rozmawiał o tym z jej matką), że najpierw ją napoił alkoholem i narkotykami, a potem odbył z nią dość ohydny stosunek seksualny. Tłumaczenie, że panienka sama chciała, jest w przypadku trzynastoletniego dziecka idiotyzmem.
Więcej…
 


Strona 248 z 250
Reklama

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 08.jpg

Sonda

Jak bardzo podoba Ci się strona PRAWICA.COM.PL
 

wolne media

Strony PatriotyczneKilar.jpg

Nie zobaczysz w TV

 

 

 

 

 

  

 

 

 
Read more text

Wydawnictwo Poznańskie

polecamy
Reklama

Liczba miesiąca

50.000.000.000 zł - pięćdzeisiąt miliardów złotych rocznie wynoszą przychody budżetu państwa z tytułu akcyzy od paliw. Można za tę kwotę wybudować 3 tys. kilometrów autostrad (rocznie!). Gdzie oni są (te kilometry)?

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 08.jpg