prawica.com.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Pożar w Kancelarii Premiera

Email Drukuj PDF

Ostatnie afery z udziałem polityków PO i członków rządu to już nie zasłona dymna, ale prawdziwy pożar. Pożar wywołany i podsycany dla ukrycia prawdziwej skali defraudacji i problemów gospodarczych.

Znany to numer gangsterów, że dla ukrycia malwersacji wolą swój biznes puścić z dymem, niż pozwolić na ujawnienie przestępstwa. A tego co szykuje nam rząd Donalda Tuska, trudno nie nazwać przestępstwem. Wprawdzie nie mówią teraz o tym media (harcujące w aferalnych płomieniach), ale pomału dociera do ekonomistów fakt, że deficyt finansów publicznych przekroczy w przyszłym roku 100 mld złotych! Specjaliści nie dają się nabrać na kreatywną księgowość ministra Rostowskiego i zamiatanie problemów pod kryzysowy dywan.
Więcej…
 

Prywatyzacyjna klapa ministra Gra(n)da

Email Drukuj PDF

Jak donosi pewna zarozumiała Gazeta, platformerskiemu ministrowi nie uda się osiągnąć zamierzonych na ten rok zysków z prywatyzacji. Oznacza to ni mniej ni więcej, że tegoroczna dziura budżetowa powiększy się o kolejne kilka miliardów złotych.

Ulubiony minister Donalda Tuska, wybitnie uzdolniony konfabularz Aleksander Grad ponownie dał ciała. Najpierw z wielką pompą nie sprzedał stoczni, a teraz zaliczył kolejny ogromny sukces nie sprzedając Enei. Trzeba przyznać, że w pierdołowatości i nieudolności prześcignął on już swojego szefa i jest to zapewne powód dla którego premier tak go broni (trudno o lepsze alter ego). Rządy fachowców z liberalnego skrzydła Platformy Obywatelskiej to zaiste pasmo ekonomicznych cudów (a może raczej wybryków) natury. 

 

6:00 Mleczarz

Email Drukuj PDF

A miało być tak pięknie i spokojnie - rano do drzwi miał dzwonić jedynie mleczarz. Tymczasem z powodu deficytu mleczarzy Platforma Obywatelska funduje nam państwo policyjne rodem z PRL, zostawiając w tyle tak opluwaną ekipę PiS.

Oto prominentny oficer, wiceszef ABW niejaki Mąka Jacek, wykorzystuje dane z podsłuchu dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego na użytek swojego prywatnego, cywilnego procesu z dziennikarzem "Rzeczpospolitej" Cezarym Gmyzem. Żeby było jeszcze bezczelniej – chodzi o stenogram rozmowy między Gmyzem a Bogdanem Rymanowskim z TVN, czyli przypadkowy podsłuch osób postronnych, który powinien zostać zniszczony w toku postępowania. Tymczasem jednak pan Mąka, znając treść podsłuchu (równiejsi znają), zamiast go zniszczyć występuje do prokuratora o odtajnienie (równiejsi mogą) i używa tego dokumentu do zdyskredytowania dziennikarza przed sądem, w swojej prywatnej sprawie.
Więcej…
 

Stocznia pochyła.

Email Drukuj PDF

Wygląda na to, że Platforma Obywatelska zamieniła się w Stocznię Pochyłą, po której działacze rządzącej partii staczają się do politycznego rynsztoka. W poniedziałek dowiemy się zapewne jakie lody mięli ukręcić prominentni koledzy Donalda Tuska na prywatyzacji Stoczni w Gdyni i Szczecinie.

Już od ujawnienia biznesowej smykałki niejakiego senatora Misiaczka (PO) wiadomo było, że upadłość stoczni i wylanie na zbitą mordę kilku tysięcy robotników to świetny interes dla cwaniaków (szkolenia po 10 tysięcy od łebka!). Widać, że nasza Przemądrzała Partia Miłości potrafi... i jakże w tym różni się od tego wrednego PiS-u. Brawo! 

 

Zmarnowana szansa

Email Drukuj PDF

Pióro, którym prezydent miał podpisać akt ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego odmówiło posłuszeństwa. W sukurs głowie państwa przyszedł niestety jeden z jego współpracowników, który pożyczył swój długopis. Ostatnia szansa na niezłożenie podpisu pod traktatem została zaprzepaszczona.

Traktat, którego konsekwencji nikt nie jest w stanie przewidzieć, z uwagi na stopień jego zawiłości (to będzie widać dopiero w orzecznictwie sądowym), w sposób oczywisty odbiera Polsce część suwerenności (podległość prawna i gorszy sposób głosowania), jak wielką przekonają się przyszłe pokolenia.Za komuny większość z nas chciała wstąpić do EWG, niestety jako żywo staliśmy się na powrót członkiem RWPG, bo od UE różnił je tylko skład członków. Dopełnieniem naszej jałowej drogi będzie przyjęcie do tego grona Rosji, co przy nowym sposobie głosowania nastąpi zapewne wcześniej niż się spodziewamy.

Nadgorliwego urzędnika i jego długopis powinny spotkać surowe konsekwencje.

 

Tuskańska masakra piłą mechaniczną

Email Drukuj PDF

Donald Tusk podniósł swą karzącą rękę sprawiedliwości i po prawie dwóch miesiącach od chwili gdy dowiedział się o aferze hazardowej, wycina swoich najlepszych (PO innych nie ma) ministrów i podwładnych. Trudno nie odnieść wrażenia, że jak zwykle działa pod publikę, a raczej pod sondaże.

Oto wielki premier reaguje na nieprawidłowości i nie ogląda się na dawne przyjaźnie. Na kogo ledwo padł cień podejrzenia, ten musi odejść. Dla dobra Polski oczywiście.

Spójrzmy jednak na tę masakrę chłodnym okiem. Kto właściwie wylatuje z rządu i dlaczego? Że Chlebowski i Drzewiecki to jasne, bo zarzuty mogą być poważne, ale reszta? Sam premier mówi, że np. Adam Szejnfeld jest całkiem niewinny, ale po prostu byłby teraz obciążeniem dla rządu. Pozostali też są czyści jak łzy.
Więcej…
 


Strona 247 z 249
Reklama

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 13.jpg

Sonda

Jak bardzo podoba Ci się strona PRAWICA.COM.PL
 

wolne media

Strony PatriotyczneKilar.jpg

Nie zobaczysz w TV

 

 

 

 

 

  

 

 

 
Read more text

Wydawnictwo Poznańskie

polecamy
Reklama

Liczba miesiąca

6 miliardów złotych zabraknie ZUS na wypłatę emerytur (czyli jednej wypłaty na każdego emeryta). Donald Tusk chce aby Zakład Utylizacji Staruszków pożyczył te pieniądze od banków komercyjnych. Kto i kiedy je będzie oddawał, tego nie powiedział.

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 14.jpg