prawica.com.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Polityczni analfabeci

Email Drukuj PDF

Zbigniew Chlebowski i Mirosław Drzewiecki, a być może również tajemniczy polityk o imieniu Grzegorz okazali się totalnymi politycznymi nieukami. Nie dość że majstrowali przy procesie legislacyjnym i „konsultowali” to majstrowanie z jakimiś typkami spod ciemnej gwiazdy, to jeszcze pozwolili się na tym złapać.

Widać nie oglądali przedstawień z komisji Rywina, albo nie potrafią wyciągać konstruktywnych wniosków. Oczywiście wszystko z winy wrednego PiS i jego poputczika Mariusza Kamińskiego (do odstrzału). Tak jednak na poważnie, to już samo stwierdzenie Chlebowskiego (w „prywatnej” rozmowie), że od roku wstrzymuje proces legislacyjny (co znajduje potwierdzenia w faktach), pozwala postawić mu najcięższe zarzuty korupcyjne i z łatwością oszacować wielkość strat budżetu państwa.
Więcej…
 

Czy Donald Tusk wykastruje Polańskiego?

Email Drukuj PDF

Sprawa Romka Polańskiego  przebija wszystkie inne newsy. Nie ważna staje się dziura budżetowa, planowana podwyżka opłaty paliwowej, kłopoty z Gazpromem.

Jakoś mało kto chce mówić jednak o faktach, które do tej pory były schowane za pokrętnym tłumaczeniem samego Polańskiego, że dziewczynka wyglądała bardzo dojrzale. Może i wyglądała, ale fakty, które w różnych zeznaniach i rozrzuconych wspomnieniach potwierdził sam reżyser są takie, że doskonale wiedział ile lat ma dziewczyna (bo rozmawiał o tym z jej matką), że najpierw ją napoił alkoholem i narkotykami, a potem odbył z nią dość ohydny stosunek seksualny. Tłumaczenie, że panienka sama chciała, jest w przypadku trzynastoletniego dziecka idiotyzmem.
Więcej…
 

Barack Omama

Email Drukuj PDF

Jak było do przewidzenia demokratyczny prezydent USA, czarnoskóry Barack Obama dał się omamić dyplomacji rosyjskiej i zaniechał budowania tarczy antyrakietowej. Nie pierwszy to raz tzw. Zachód trzęsie portkami przed Rosją ulegając jej naciskom i udawanej, kłamliwej przyjaźni.

Widać było od początku, że sprawa tarczy mocno dolega Putinowi i że jej budowa zapewniłaby rzeczywiste bezpieczeństwo w naszym regionie, grzebiąc być może na zawsze mrzonki Rosji o powrocie do swej dawnej strefy wpływów. Tarcza bowiem nie byłaby jakimś przenośnym zestawem rakiet, czy tymczasową bazą. Byłaby stałym elementem globalnego systemu bezpieczeństwa, a to gwarantowałoby Polsce i Czechom, że nie zostaniemy z niego wykluczeni z wtorku na piątek.
Więcej…
 

17 września 1939

Email Drukuj PDF

Dziś przypada 70-ta rocznica napaści sowieckiej Rosji na Polskę. Napaści, która doprowadziła do ludobójstwa w Katyniu, wielusettysięcznych deportacji i masowej eksterminacji ludności  polskiej na kresach wschodnich Rzeczpospolitej.

W wyniku tych wydarzeń Polska utraciła suwerenność na bez mała pięćdziesiąt lat oraz została pozbawiona ponad połowy terytorium, z czego 100 tysięcy kilometrów kwadratowych nie odzyskaliśmy już nigdy, włączając w to rdzennie polskie miasta, takie jak Lwów.
Więcej…
 

20 lat, jak psu w dupę poszło!

Email Drukuj PDF
W sobotę 12 września minęło 20 lat od utworzenia rządu Tadeusza Mazowieckiego. Mamy więc piękną rocznicę wielkiego wydarzenia historycznego, które wzbudziło ogromny entuzjazm społeczny.

 

Wszyscy z uwagą słuchaliśmy expose pierwszego solidarnościowego premiera i wszyscy mieliśmy ogromne nadzieje związane z tym wydarzeniem. Cała Polska zasłabła razem z Tadeuszem Mazowieckim i cała Polska czuła, że oto komunizm idzie precz, a wszyscy będziemy wolni. Było tak pięknie, że nie zastanawiano się zbyt głęboko nad słowami o grubej kresce – liczyliśmy nie na cud, a na prawo do swobodnego działania; nie na równość żołądków, a na równość szans. Szybko okazało się jednak, że swobodę działania mają głównie ci, którzy zawczasu ustawili się w nomenklaturowo-ubeckich układach, a równość szans została zastąpiona równym podziałem kosztów transformacji pomiędzy nieco mniej równych obywateli. Analiza tego procederu wykracza poza ramy tego artykułu. Dziś mamy jednak niepowtarzalną okazję porównania osiągnięć minionego dwudziestolecia i dwudziestolecia międzywojennego.

Więcej…
 

Niesiołowski do kwadratu.

Email Drukuj PDF

W ostatnich dniach marszałek Sejmu niejaki Niesiołoski Stefan zabłysnął negowaniem twierdzenia o ludobójstwie sowietów (czyli rosjan). W swoim rozumku zadecydował, a decyzję tę chce wkręcić do oficjalnego dokumentu Sejmu, że w Katyniu rosjanie dokonali co najwyżej zbrodni wojennej.

Jak widać po rzeszy wniebowziętych tym przestępkiem dziennikarzy i różnej maści autorytetów, pożytecznych durniów nadal nie brakuje w naszym kraju. Idiotyzm twierdzenia o zbrodni wojennej w Katyniu bez trudu wykaże nawet gimnazjalista - od roku 1920 nigdy nie byliśmy z Rosją Sowiecką w stanie wojny. Wciskanie więc takiej bzdury do uchwały sejmowej jest próbą ośmieszenia Polski wynikającą z karygodnej ignorancji pana Niesiołoskiego. Gdyby pan Niesiołoski pomyślał chwilę przed palnięciem swojej inteligentnej opinii, nazwałby Katyń raczej zbrodnią przeciwko ludzkości. Gdyby. Ale widać, że u pana Stefana nie tylko z myśleniem cienko, ale i z czytaniem. Niedalej bowiem jak dwa lata temu Senat Rzeczpospolitej Polskiej, przy aprobacie Platformy, przegłosował uchwałę (nr 273 z dnia 14.09.2007r.) w której możemy przeczytać, że 17-go września 1939 roku rozpoczęło się „ludobójstwo wobec obywateli polskich, którego najbardziej tragiczną częścią był Katyń”.
Więcej…
 


Strona 247 z 248
Reklama

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 16.jpg

Sonda

Jak bardzo podoba Ci się strona PRAWICA.COM.PL
 

wolne media

Strony PatriotyczneKilar.jpg

Nie zobaczysz w TV

 

 

 

 

 

 
 

 

 

  

 

 

 
Read more text

Wydawnictwo Poznańskie

polecamy
Reklama

Liczba miesiąca

50.000.000.000 zł - pięćdzeisiąt miliardów złotych rocznie wynoszą przychody budżetu państwa z tytułu akcyzy od paliw. Można za tę kwotę wybudować 3 tys. kilometrów autostrad (rocznie!). Gdzie oni są (te kilometry)?

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 02.jpg