prawica.com.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Czesław Kiszczak jest mordercą!

Email Drukuj PDF

Z całą odpowiedzialnością za słowa, możemy napisać dziś, że Czesław Kiszczak jest mordercą. Sprawa byłego szefa MSW gen. Czesława Kiszczaka, oskarżonego o przyczynienie się do śmierci 9 górników kopalni "Wujek" w 1981 roku wraca do sądu I instancji. Ale jak uznał Sąd Apelacyjny, nie dlatego że są zastrzeżenia co do uznania winy Kiszczaka, ale z powodu stwierdzenia, że przedawnieniu uległa możliwość osadzenia go w więzieniu. 

Niezależnie zatem od ukarania lub nie byłego szefa SB-cji, można bezspornie stwierdzić, że przyczynił się on do śmierci górników w „Wójku”, a zatem jest współwinnym ich zamordowania, czyli de facto jest mordercą.  W pierwszej instancji, Sąd Okręgowy uznał, że ten „człowiek honoru” - zobowiązany jako szef MSW do określenia zasad użycia broni przez oddziały MO - nie spełnił tego obowiązku, poprzestając na wydaniu szyfrogramu, przez co nieumyślnie sprowadził niebezpieczeństwo powszechne dla życia i zdrowia górników. Uznanie winy jest bezsporne i nie zostało podważone przez Sąd Apelacyjny, a zatem można mówić, że w tym zakresie wyrok Sądu Okręgowego został podtrzymany.

Drugorzędne staje się zatem zagadnienie ukarania zbrodniarza, do którego może nie dojść tylko z powodu przedawnienia i to w dodatku spowodowanego niemożnością ścigania go przed rokiem 1989.  Od dzisiaj możemy zatem oficjalnie mówić, że Kiszczak jest mordercą, choćby jego wielcy przyjaciele nadal uważali go za „człowieka honoru”. 

 

Podsłuch dla każdego.

Email Drukuj PDF

Żyjemy jednak w państwie prawa. Redakcja „prawica.com.pl” poprosiła prokuratora Jasieńskiego o odtajnienie fragmentów stenogramów z podsłuchów bandytów związanych z aferą hazardową. Przypadkowo z telefonu należącego do jednego z nich rozmawiał Donald T. z jakąś Mąką. Prokurator Jasieński natychmiast przychylił się do naszej prośby, dlatego zgodnie z prawem publikujemy zapis rozmowy:

Donald T.: Cześć Mąka! 

Więcej…
 

Pożar w Kancelarii Premiera

Email Drukuj PDF

Ostatnie afery z udziałem polityków PO i członków rządu to już nie zasłona dymna, ale prawdziwy pożar. Pożar wywołany i podsycany dla ukrycia prawdziwej skali defraudacji i problemów gospodarczych.

Znany to numer gangsterów, że dla ukrycia malwersacji wolą swój biznes puścić z dymem, niż pozwolić na ujawnienie przestępstwa. A tego co szykuje nam rząd Donalda Tuska, trudno nie nazwać przestępstwem. Wprawdzie nie mówią teraz o tym media (harcujące w aferalnych płomieniach), ale pomału dociera do ekonomistów fakt, że deficyt finansów publicznych przekroczy w przyszłym roku 100 mld złotych! Specjaliści nie dają się nabrać na kreatywną księgowość ministra Rostowskiego i zamiatanie problemów pod kryzysowy dywan.
Więcej…
 

Prywatyzacyjna klapa ministra Gra(n)da

Email Drukuj PDF

Jak donosi pewna zarozumiała Gazeta, platformerskiemu ministrowi nie uda się osiągnąć zamierzonych na ten rok zysków z prywatyzacji. Oznacza to ni mniej ni więcej, że tegoroczna dziura budżetowa powiększy się o kolejne kilka miliardów złotych.

Ulubiony minister Donalda Tuska, wybitnie uzdolniony konfabularz Aleksander Grad ponownie dał ciała. Najpierw z wielką pompą nie sprzedał stoczni, a teraz zaliczył kolejny ogromny sukces nie sprzedając Enei. Trzeba przyznać, że w pierdołowatości i nieudolności prześcignął on już swojego szefa i jest to zapewne powód dla którego premier tak go broni (trudno o lepsze alter ego). Rządy fachowców z liberalnego skrzydła Platformy Obywatelskiej to zaiste pasmo ekonomicznych cudów (a może raczej wybryków) natury. 

 

6:00 Mleczarz

Email Drukuj PDF

A miało być tak pięknie i spokojnie - rano do drzwi miał dzwonić jedynie mleczarz. Tymczasem z powodu deficytu mleczarzy Platforma Obywatelska funduje nam państwo policyjne rodem z PRL, zostawiając w tyle tak opluwaną ekipę PiS.

Oto prominentny oficer, wiceszef ABW niejaki Mąka Jacek, wykorzystuje dane z podsłuchu dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego na użytek swojego prywatnego, cywilnego procesu z dziennikarzem "Rzeczpospolitej" Cezarym Gmyzem. Żeby było jeszcze bezczelniej – chodzi o stenogram rozmowy między Gmyzem a Bogdanem Rymanowskim z TVN, czyli przypadkowy podsłuch osób postronnych, który powinien zostać zniszczony w toku postępowania. Tymczasem jednak pan Mąka, znając treść podsłuchu (równiejsi znają), zamiast go zniszczyć występuje do prokuratora o odtajnienie (równiejsi mogą) i używa tego dokumentu do zdyskredytowania dziennikarza przed sądem, w swojej prywatnej sprawie.
Więcej…
 

Stocznia pochyła.

Email Drukuj PDF

Wygląda na to, że Platforma Obywatelska zamieniła się w Stocznię Pochyłą, po której działacze rządzącej partii staczają się do politycznego rynsztoka. W poniedziałek dowiemy się zapewne jakie lody mięli ukręcić prominentni koledzy Donalda Tuska na prywatyzacji Stoczni w Gdyni i Szczecinie.

Już od ujawnienia biznesowej smykałki niejakiego senatora Misiaczka (PO) wiadomo było, że upadłość stoczni i wylanie na zbitą mordę kilku tysięcy robotników to świetny interes dla cwaniaków (szkolenia po 10 tysięcy od łebka!). Widać, że nasza Przemądrzała Partia Miłości potrafi... i jakże w tym różni się od tego wrednego PiS-u. Brawo! 

 


Strona 247 z 250
Reklama

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 13.jpg

Sonda

Jak bardzo podoba Ci się strona PRAWICA.COM.PL
 

wolne media

Strony PatriotyczneKilar.jpg

Nie zobaczysz w TV

 

 

 

 

 

  

 

 

 
Read more text

Wydawnictwo Poznańskie

polecamy
Reklama

Liczba miesiąca

50.000.000.000 zł - pięćdzeisiąt miliardów złotych rocznie wynoszą przychody budżetu państwa z tytułu akcyzy od paliw. Można za tę kwotę wybudować 3 tys. kilometrów autostrad (rocznie!). Gdzie oni są (te kilometry)?

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 01.jpg