prawica.com.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Je... was pies!

Email Drukuj PDF

Przez litość nie przytoczymy dosłownego cytatu z Pieśni Legionów Józefa Piłsudskiego, jednak refleksja jaka w 91 rocznicę Odzyskania Niepodległości ciśnie się pod pióro, nie jest optymistyczna. Niedawno minęło też 20 lat od utworzenia rządu Tadeusza Mazowieckiego. Mamy więc samonarzucającą się okazję do porównania obu dwudziestoleci, ale nasi bylejacy dziennikarze jakoś małochętnie to robią.

W obu tych okresach musieliśmy odbudowywać państwo. Jednak bezsprzecznie Polska przedwojenna startowała ze znacznie niższego pułapu. Kraj pozszywany z trzech zaborów, w których nie tylko administracja, ale i tory kolejowe nie pasowały do siebie. Kraj prowadzący z powodzeniem wojnę z bolszewicką Rosją. Kraj, którego od 123 lat nie było na mapie świata. Jednak po dwudziestu latach Polska była całkiem normalnym europejskim państwem, porównywalnym politycznie i gospodarczo z Włochami, Hiszpanią czy Austrią. Byliśmy partnerem politycznym dla Francji i Wielkiej Brytanii, Rosja i Niemcy czuły przed nami respekt (przynajmniej w pojedynkę).
Więcej…
 

Grypa dziesiątkuje dziennikarzy

Email Drukuj PDF

Doniesienia medialne o świńskiej grypie nie schodzą z czołówek. Tymczasem od początku roku zachorowało na nią w Polsce 220 osób (nikt nie umarł). Dla kontrastu - w pierwszym tygodniu listopada odnotowano prawie 25 tys. zachorowań na grypę sezonową i podejrzeń tej choroby (dane Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego Państwowego Zakładu Higieny) – sporo, ale w normie. Nie ma paniki. 

Niestety, płatne dziennikarskie hieny nie przestają atakować nas alarmistycznymi doniesieniami o strasznej epidemii świńskiej grypy. Trzeba przyznać, że jest to świństwo najwyższej próby, mające jeden tylko cel – zmusić mniej rozgarniętych obywateli do zaszczepienia się przeciw tej rzekomej chorobie. Rzekomej, bowiem nie ma nawet pewności, że istniejącej poza wirtualnym światem mediów... 

Więcej…
 

Tanie państwo Tuska (skóra, fura i komóra). Odcinek nr 2436.

Email Drukuj PDF

Nasz nieudolny premier zapewnia swoim urzędnikom tanie życie na koszt niewolniczej części społeczeństwa. Jak podaje „Onet.pl” i tygodnik „Angora”: „około miliarda złotych rocznie płaci polski podatnik za wyjazdy zagraniczne i inne zbędne przywileje urzędników administracji publicznej.

1 milion złotych - taka kwota została zaplanowana w budżecie Ministerstwa Edukacji Narodowej na zagraniczne delegacje urzędników w 2009 roku. To prawie dwa razy więcej niż w roku 2007, kiedy na ten cel wydano niewiele ponad 510 tys. zł. Celem delegacji są kraje europejskie głównie Wielka Brytania, Francja i Irlandia. - Celem wyjazdu jest udział w spotkaniach Rady Europy i innych organów międzynarodowych, oraz udział w konferencjach, seminariach i spotkaniach z zakresu edukacji - wyjaśniło nam Biuro Prasowe resortu. Jaka korzyść dla polskiego systemu oświaty wynika z tych wyjazdów? Na to pytanie nie uzyskaliśmy żadnych konkretnych odpowiedzi.
Więcej…
 

Szczepionka na głupotę

Email Drukuj PDF

W jednym z krajów, który zakupił dużą ilość szczepionki, dwie osoby zmarły z powodu AH1N1, a cztery osoby - po przyjęciu szczepionki – powiedział Adam Fronczak wiceminister zdrowia. Z kolei Ewa Kopacz wyraziła poważne zastrzeżenia wobec koncernów farmaceutycznych, które usiłują przerzucić odpowiedzialność za wprowadzenie szczepionki do obrotu, na rządy poszczególnych krajów. 

Trzeba przyznać, że pierwszy raz zmuszeni jesteśmy pochwalić działania Ministerstwa Zdrowia. Wstrzemięźliwość w zakupie nie sprawdzonego leku i poważny sceptycyzm co do samej tzw. „świńskiej grypy” jest bowiem całkowicie uzasadniony. Koncerny farmaceutyczne, przy karygodnej protekcji ze strony mediów nakręcają spiralę nieuzasadnionego strachu i zamierzają zbić na nim fortunę. Tymczasem fakty są takie, że nowa grypa jest mniej niebezpieczna niż zwykła, a każde szczepienia, zwłaszcza masowe, przynoszą jakiś odsetek zgonów. W tym przypadku można podejrzewać, że koncerny farmaceutyczne (warto byłoby wymienić je z nazwy!) chcą więcej osób zabić szczepionką, niż umarłoby z powodu normalnego zachorowania. 
Więcej…
 

Ofermy z Funduszy Emerytalnych

Email Drukuj PDF

Krzysztof Małecki z Forum Związków Zawodowych powiedział PAP, że "... analizy rządowe pokazują, iż w ciągu ostatniego roku OFE straciły ok. 30 proc. oszczędności ubezpieczonych" - Mamy zatem kolejny przykład, jak durne przepisy powodują okradanie przyszłych emerytów.

Nie dość, że pod przymusem zabierają nasze pieniądze na ZUS i OFE, to jeszcze mimo gigantycznych strat, pobierają za to sowite wynagrodzenie. Gdyby zakazano funduszom ryzykownych inwestycji (tak jak to ma miejsce w innych krajach), dziś bylibyśmy bogatsi. Tymczasem dzięki debilizmowi zarządzających naszymi pieniędzmi mamy kolejne straty. Lepiej byłoby, gdyby obywatele mogli sami przechowywać swoje pieniądze na rachunkach bankowych, a może nawet z lepszym pożytkiem byłoby pozwolić im wydać je na własne potrzeby. Kolejny to niestety przykład kryminalnego zaniedbania rządu, który dopiero dziś zaczyna myśleć o reformie systemu. Dziękujemy ci, Donald za dbałość o nasze sprawy, ale na przyszłość prosimy o nieco lepsze przykładanie się do obowiązków, bo z grania w piłeczkę z Mirem i Grzesiem pożytku dla nas nie ma. 

 

Rządy ciemniaków z PO

Email Drukuj PDF

Żeby nie było, że się czepiamy, na początek dwie krótkie informacje z oficjalnej prasy, z dnia 02.11.2009r.: 

"Gazeta Wyborcza": Do 2013 r. na wypłatę emerytur może zabraknąć, jak prognozuje ZUS, blisko 300 miliardów zł. To tyle, ile państwo wyda w przyszłym roku na wszystko, co zaplanowało w budżecie. Składki od pracujących nie wystarczają na wypłatę bieżących rent i emerytur. Państwo musi dorzucić w przyszłym roku 38 mld zł do ZUS, 15 mld zł do KRUS. Emerytury mundurowe to wydatek ok. 9 mld zł, górnicze - 4 mld zł.  

"Puls Biznesu": 19.300 zł - tyle na koniec przyszłego roku będzie wynosił dług publiczny na głowę przeciętnego Kowalskiego. To niemal dwa razy więcej niż jego prywatne zobowiązania (10,4 tys. zł). W 2010 r. polscy podatnicy zapłacą 35 mld zł na obsługę długu publicznego. Mimo to minister finansów Jacek Rostowski planuje w tym czasie powiększyć zadłużenie państwa o 80 mld zł. Takiego przyrostu zobowiązań nakładanych na podatników jeszcze w tej dekadzie nie było. 
Więcej…
 


Strona 246 z 250
Reklama

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 18.jpg

Sonda

Jak bardzo podoba Ci się strona PRAWICA.COM.PL
 

wolne media

Strony PatriotyczneKilar.jpg

Nie zobaczysz w TV

 

 

 

 

 

  

 

 

 
Read more text

Wydawnictwo Poznańskie

polecamy
Reklama