prawica.com.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Tanie państwo Tuska (skóra, fura i komóra). Odcinek nr 2436.

Email Drukuj PDF

Nasz nieudolny premier zapewnia swoim urzędnikom tanie życie na koszt niewolniczej części społeczeństwa. Jak podaje „Onet.pl” i tygodnik „Angora”: „około miliarda złotych rocznie płaci polski podatnik za wyjazdy zagraniczne i inne zbędne przywileje urzędników administracji publicznej.

1 milion złotych - taka kwota została zaplanowana w budżecie Ministerstwa Edukacji Narodowej na zagraniczne delegacje urzędników w 2009 roku. To prawie dwa razy więcej niż w roku 2007, kiedy na ten cel wydano niewiele ponad 510 tys. zł. Celem delegacji są kraje europejskie głównie Wielka Brytania, Francja i Irlandia. - Celem wyjazdu jest udział w spotkaniach Rady Europy i innych organów międzynarodowych, oraz udział w konferencjach, seminariach i spotkaniach z zakresu edukacji - wyjaśniło nam Biuro Prasowe resortu. Jaka korzyść dla polskiego systemu oświaty wynika z tych wyjazdów? Na to pytanie nie uzyskaliśmy żadnych konkretnych odpowiedzi.
Więcej…
 

Szczepionka na głupotę

Email Drukuj PDF

W jednym z krajów, który zakupił dużą ilość szczepionki, dwie osoby zmarły z powodu AH1N1, a cztery osoby - po przyjęciu szczepionki – powiedział Adam Fronczak wiceminister zdrowia. Z kolei Ewa Kopacz wyraziła poważne zastrzeżenia wobec koncernów farmaceutycznych, które usiłują przerzucić odpowiedzialność za wprowadzenie szczepionki do obrotu, na rządy poszczególnych krajów. 

Trzeba przyznać, że pierwszy raz zmuszeni jesteśmy pochwalić działania Ministerstwa Zdrowia. Wstrzemięźliwość w zakupie nie sprawdzonego leku i poważny sceptycyzm co do samej tzw. „świńskiej grypy” jest bowiem całkowicie uzasadniony. Koncerny farmaceutyczne, przy karygodnej protekcji ze strony mediów nakręcają spiralę nieuzasadnionego strachu i zamierzają zbić na nim fortunę. Tymczasem fakty są takie, że nowa grypa jest mniej niebezpieczna niż zwykła, a każde szczepienia, zwłaszcza masowe, przynoszą jakiś odsetek zgonów. W tym przypadku można podejrzewać, że koncerny farmaceutyczne (warto byłoby wymienić je z nazwy!) chcą więcej osób zabić szczepionką, niż umarłoby z powodu normalnego zachorowania. 
Więcej…
 

Ofermy z Funduszy Emerytalnych

Email Drukuj PDF

Krzysztof Małecki z Forum Związków Zawodowych powiedział PAP, że "... analizy rządowe pokazują, iż w ciągu ostatniego roku OFE straciły ok. 30 proc. oszczędności ubezpieczonych" - Mamy zatem kolejny przykład, jak durne przepisy powodują okradanie przyszłych emerytów.

Nie dość, że pod przymusem zabierają nasze pieniądze na ZUS i OFE, to jeszcze mimo gigantycznych strat, pobierają za to sowite wynagrodzenie. Gdyby zakazano funduszom ryzykownych inwestycji (tak jak to ma miejsce w innych krajach), dziś bylibyśmy bogatsi. Tymczasem dzięki debilizmowi zarządzających naszymi pieniędzmi mamy kolejne straty. Lepiej byłoby, gdyby obywatele mogli sami przechowywać swoje pieniądze na rachunkach bankowych, a może nawet z lepszym pożytkiem byłoby pozwolić im wydać je na własne potrzeby. Kolejny to niestety przykład kryminalnego zaniedbania rządu, który dopiero dziś zaczyna myśleć o reformie systemu. Dziękujemy ci, Donald za dbałość o nasze sprawy, ale na przyszłość prosimy o nieco lepsze przykładanie się do obowiązków, bo z grania w piłeczkę z Mirem i Grzesiem pożytku dla nas nie ma. 

 

Rządy ciemniaków z PO

Email Drukuj PDF

Żeby nie było, że się czepiamy, na początek dwie krótkie informacje z oficjalnej prasy, z dnia 02.11.2009r.: 

"Gazeta Wyborcza": Do 2013 r. na wypłatę emerytur może zabraknąć, jak prognozuje ZUS, blisko 300 miliardów zł. To tyle, ile państwo wyda w przyszłym roku na wszystko, co zaplanowało w budżecie. Składki od pracujących nie wystarczają na wypłatę bieżących rent i emerytur. Państwo musi dorzucić w przyszłym roku 38 mld zł do ZUS, 15 mld zł do KRUS. Emerytury mundurowe to wydatek ok. 9 mld zł, górnicze - 4 mld zł.  

"Puls Biznesu": 19.300 zł - tyle na koniec przyszłego roku będzie wynosił dług publiczny na głowę przeciętnego Kowalskiego. To niemal dwa razy więcej niż jego prywatne zobowiązania (10,4 tys. zł). W 2010 r. polscy podatnicy zapłacą 35 mld zł na obsługę długu publicznego. Mimo to minister finansów Jacek Rostowski planuje w tym czasie powiększyć zadłużenie państwa o 80 mld zł. Takiego przyrostu zobowiązań nakładanych na podatników jeszcze w tej dekadzie nie było. 
Więcej…
 

Czesław Kiszczak jest mordercą!

Email Drukuj PDF

Z całą odpowiedzialnością za słowa, możemy napisać dziś, że Czesław Kiszczak jest mordercą. Sprawa byłego szefa MSW gen. Czesława Kiszczaka, oskarżonego o przyczynienie się do śmierci 9 górników kopalni "Wujek" w 1981 roku wraca do sądu I instancji. Ale jak uznał Sąd Apelacyjny, nie dlatego że są zastrzeżenia co do uznania winy Kiszczaka, ale z powodu stwierdzenia, że przedawnieniu uległa możliwość osadzenia go w więzieniu. 

Niezależnie zatem od ukarania lub nie byłego szefa SB-cji, można bezspornie stwierdzić, że przyczynił się on do śmierci górników w „Wójku”, a zatem jest współwinnym ich zamordowania, czyli de facto jest mordercą.  W pierwszej instancji, Sąd Okręgowy uznał, że ten „człowiek honoru” - zobowiązany jako szef MSW do określenia zasad użycia broni przez oddziały MO - nie spełnił tego obowiązku, poprzestając na wydaniu szyfrogramu, przez co nieumyślnie sprowadził niebezpieczeństwo powszechne dla życia i zdrowia górników. Uznanie winy jest bezsporne i nie zostało podważone przez Sąd Apelacyjny, a zatem można mówić, że w tym zakresie wyrok Sądu Okręgowego został podtrzymany.

Drugorzędne staje się zatem zagadnienie ukarania zbrodniarza, do którego może nie dojść tylko z powodu przedawnienia i to w dodatku spowodowanego niemożnością ścigania go przed rokiem 1989.  Od dzisiaj możemy zatem oficjalnie mówić, że Kiszczak jest mordercą, choćby jego wielcy przyjaciele nadal uważali go za „człowieka honoru”. 

 

Podsłuch dla każdego.

Email Drukuj PDF

Żyjemy jednak w państwie prawa. Redakcja „prawica.com.pl” poprosiła prokuratora Jasieńskiego o odtajnienie fragmentów stenogramów z podsłuchów bandytów związanych z aferą hazardową. Przypadkowo z telefonu należącego do jednego z nich rozmawiał Donald T. z jakąś Mąką. Prokurator Jasieński natychmiast przychylił się do naszej prośby, dlatego zgodnie z prawem publikujemy zapis rozmowy:

Donald T.: Cześć Mąka! 

Więcej…
 


Strona 246 z 249
Reklama

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 01.jpg

Sonda

Jak bardzo podoba Ci się strona PRAWICA.COM.PL
 

wolne media

Strony PatriotyczneKilar.jpg

Nie zobaczysz w TV

 

 

 

 

 

  

 

 

 
Read more text

Wydawnictwo Poznańskie

polecamy
Reklama

Liczba miesiąca

1.462 Euro - czyli ok. 6.500 zł wynosi pensja minimalna w Irlandii. W Polsce jest to kwota 1273 zł. Widać z tego, że wejście do strefy Euro powinno nastąpić przy kursie 1Euro = 1PLN. Priorytety rządu są jaby jednak inne. No cóż jesteśmy przyzwyczajeni, że nie stać nas nawet na kawę w Derry.

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 02.jpg