prawica.com.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Niewypał w Kancelarii premiera

Email Drukuj PDF

Dwa lata temu, podczas pracochłonnego pisania expose, w Kancelarii premiera znaleziono niewypał w czasów II Wojny Światowej. Został usunięty przez saperów. Tymczasem jednak okazało się, że największym niewypałem w Kancelarii jest sam premier.

Pomału zaczyna to dostrzegać również społeczeństwo. Z badań Gfk dla „Rzeczpospolitej” wynika, że 49 proc. Polaków nie chce, by PO rządziła kolejną kadencję, a na pytanie, z czym się kojarzy PO, aż 66 proc. badanych odpowiada, że z aferami, a 51 proc. - ze skłonnością do nadużywania władzy do walki politycznej.  Według więcej niż połowy wyborców (59 proc.) pod rządami PO sprawy w kraju przybierają niewłaściwy obrót, a 66 proc. jest zdania, że partia nie realizuje obietnic wyborczych.
Więcej…
 

Mleczarz 6:00 (Rozmowy kontrolowane)

Email Drukuj PDF
Sprawa PRL-owskich metod w służbach nadzorowanych przez PO nabiera coraz czarniejszych odcieni. W aktach śledztwa warszawskiej Prokuratury Apelacyjnej, w którym dziennikarz Wojciech Sumliński jest podejrzany o płatną protekcję, znajdują się stenogramy jego rozmów z obrońcami, ustaliła "Rzeczpospolita". Wśród nich są m.in. rozmowy z Romanem Giertychem.
Adwokaci Stanisław Rymar i Roman Giertych dzwonili na numer telefonu Sumlińskiego, któremu za zgodą sądu założono podsłuch. Stenogramy sporządziła ABW i przekazała prokuraturze, a ta - wbrew przepisom - ich nie zniszczyła. W efekcie tych działań prokuratorzy dowiedzieli się jaką linię obrony mecenasi ustalają ze swym klientem.
Więcej…
 

Jedzie Donald, jedzie

Email Drukuj PDF

To miał być jeden z cudów Donalda Tuska. Podczas expose premier mówił: "Wszystkie rządy powtarzały, że trzeba budować drogi, ale im się to nie udawało. My to zmienimy". Jak zwykle jednak okazało się że gębą pełną frazesów nie da się zastąpić rzetelnej pracy. Już dziś wiadomo, że tegorocznego planu budowy dróg nie da się wykonać. Według ekspertów prawdziwy dramat może zacząć się za chwilę, bo w budżecie drogowym na przyszły rok brakuje... 25 miliardów złotych.

Jak podaje portal Tvn24.pl: Od 16 listopada 2007 r. oddano do ruchu 500 km dróg krajowych, w tym 166 km autostrad oraz 334 km "ekspresówek", obwodnic i dróg po przebudowie. Obecnie mamy w Polsce 1319 km dróg szybkiego ruchu, w tym 837 km autostrad oraz 482 km dróg ekspresowych. Wydaje się więc, że obecny rząd wykonał proporcjonalnie więcej niż poprzednicy (przynajmniej jeśli chodzi o drogi expresowe). Trzeba też jednak pamiętać, że część z tej pracy to spadek po PiS.
Więcej…
 

Katakumby demokracji

Email Drukuj PDF

Pojawił się właśnie nowy temat zastępczy, dzięki któremu społeczeństwo być może nie zauważy katastrofy budżetowej i podwyżki podatków. W sukurs naszemu cudownemu rządowi przyszedł trybunał praw człowieka (nie Trybunał) w Strasburgu, który na wniosek jakiejś niby-włoszki chce zakazać wieszania krzyży w szkołach. Temacik podchwyciła oczywiście i Grzesio (tym razem) Napieralski.

W rzeczy samej – współczesny świat dopuszcza różne symbole wiary i niewiary (pacyfa, gwiazda, jing-jang, obrazek z wodospadem, półksiężyc)... z wyjątkiem krzyża. Ze szczególnym obrzydzeniem traktując krzyż katolicki. Można na nim wieszać różne świństwa, można go obelżywie traktować w różnych tfu-rczych perfomansach, ale nie można go wieszać na ścianie szkoły czy urzędu, choćby większość tego chciała. Niedługo okaże się, że kościoły nie mogą eksponować krzyży na zewnątrz i na wieży trzeba będzie zainstalować np. koguta, a ze zdjęć w gazetach będzie trzeba przy pomocy photoshopa wymazywać krzyżyki noszone przez fotografowanych (no chyba, że będzie umieszczony w pępku).
Więcej…
 

Je... was pies!

Email Drukuj PDF

Przez litość nie przytoczymy dosłownego cytatu z Pieśni Legionów Józefa Piłsudskiego, jednak refleksja jaka w 91 rocznicę Odzyskania Niepodległości ciśnie się pod pióro, nie jest optymistyczna. Niedawno minęło też 20 lat od utworzenia rządu Tadeusza Mazowieckiego. Mamy więc samonarzucającą się okazję do porównania obu dwudziestoleci, ale nasi bylejacy dziennikarze jakoś małochętnie to robią.

W obu tych okresach musieliśmy odbudowywać państwo. Jednak bezsprzecznie Polska przedwojenna startowała ze znacznie niższego pułapu. Kraj pozszywany z trzech zaborów, w których nie tylko administracja, ale i tory kolejowe nie pasowały do siebie. Kraj prowadzący z powodzeniem wojnę z bolszewicką Rosją. Kraj, którego od 123 lat nie było na mapie świata. Jednak po dwudziestu latach Polska była całkiem normalnym europejskim państwem, porównywalnym politycznie i gospodarczo z Włochami, Hiszpanią czy Austrią. Byliśmy partnerem politycznym dla Francji i Wielkiej Brytanii, Rosja i Niemcy czuły przed nami respekt (przynajmniej w pojedynkę).
Więcej…
 

Grypa dziesiątkuje dziennikarzy

Email Drukuj PDF

Doniesienia medialne o świńskiej grypie nie schodzą z czołówek. Tymczasem od początku roku zachorowało na nią w Polsce 220 osób (nikt nie umarł). Dla kontrastu - w pierwszym tygodniu listopada odnotowano prawie 25 tys. zachorowań na grypę sezonową i podejrzeń tej choroby (dane Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego Państwowego Zakładu Higieny) – sporo, ale w normie. Nie ma paniki. 

Niestety, płatne dziennikarskie hieny nie przestają atakować nas alarmistycznymi doniesieniami o strasznej epidemii świńskiej grypy. Trzeba przyznać, że jest to świństwo najwyższej próby, mające jeden tylko cel – zmusić mniej rozgarniętych obywateli do zaszczepienia się przeciw tej rzekomej chorobie. Rzekomej, bowiem nie ma nawet pewności, że istniejącej poza wirtualnym światem mediów... 

Więcej…
 


Strona 245 z 249
Reklama

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 03.jpg

Sonda

Jak bardzo podoba Ci się strona PRAWICA.COM.PL
 

wolne media

Strony PatriotyczneKilar.jpg

Nie zobaczysz w TV

 

 

 

 

 

  

 

 

 
Read more text

Wydawnictwo Poznańskie

polecamy
Reklama

Liczba miesiąca

50.000.000.000 zł - pięćdzeisiąt miliardów złotych rocznie wynoszą przychody budżetu państwa z tytułu akcyzy od paliw. Można za tę kwotę wybudować 3 tys. kilometrów autostrad (rocznie!). Gdzie oni są (te kilometry)?

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 18.jpg