prawica.com.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Becikowe dyrdymały

Email Drukuj PDF

Ministerstwo Pracy pracuje nad projektem, który ma zmienić zasady wypłaty becikowego. Za pierwsze i drugie dziecko (a więc „standard”) będą wypłacane grosze, a za szóste podobno fortuna (dobrze, że nie za trzynaste). Oczywiście jesteśmy za odbieraniem rządowi naszych pieniędzy w każdej formie, tyle że akurat tu mamy do czynienia z typowym oszustwem. 

Oczywiście większość mediów skupia się na tej „fortunie” (choć nie wiadomo co to oznacza), tymczasem istotą projektu są raczej owe „grosze”. Jak się nietrudno domyślić, wszystko będzie skalkulowane tak, żeby budżet wydał mniej pieniędzy niż dotychczas, a zatem większość małżeństw (zwłaszcza młodych, siłą rzeczy gorzej zarabiających) dostanie mniej pieniędzy. W mediach będzie się trąbiło głównie o tej fantastycznej pomocy dla wielodzietnych, tyle że rodzin z piątką czy szóstką dzieci jest niewiele i nie można się spodziewać, że becikowe stanie się dla nich powodem powiększania rodziny. 
Więcej…
 

My się weta nie boimy

Email Drukuj PDF

Nasz nieudolny premier ma kolejny świetny pomysł: ograniczyć kompetencje prezydenta, zmieniając konstytucję. Trzeba przyznać, że błysnął odwagą, a nawet ostro pojechał po bandzie.

Skąd ta brawura? Do tej pory słyszeliśmy, że PO nie realizuje swoich cudownych obietnic, bo wredny Prezydent wszystko wetuje… a w każdym razie Platforma tak podejrzewa. Widać jednak, że duch odwagi wlał się w serce mężnego Donalda i już się weta nie boi. Nie boi się nawet brakujących kilkudziesięciu głosów żeby przepchnąć w izbie niższej projekt zmiany konstytucji. Po „sukcesie” ustawy hazardowej (która nb. zwiększa dwukrotnie ilość kasyn w Polsce), nie straszne są też długie procedury legislacyjne. Co tam waga tematu, co tam konsultacje społeczne. Furda z nimi! My, przodownicy sondaży nie potrzebujemy ani konsultacji, ani nie musimy przestrzegać prawa! Można w ciemno stawiać złoto przeciw orzechom, że przy okazji zmian kompetencji prezydenta, rząd będzie forsował zmianę progów bezpieczeństwa budżetu… bo o to tylko chodzi!
Więcej…
 

Niewypał w Kancelarii premiera

Email Drukuj PDF

Dwa lata temu, podczas pracochłonnego pisania expose, w Kancelarii premiera znaleziono niewypał w czasów II Wojny Światowej. Został usunięty przez saperów. Tymczasem jednak okazało się, że największym niewypałem w Kancelarii jest sam premier.

Pomału zaczyna to dostrzegać również społeczeństwo. Z badań Gfk dla „Rzeczpospolitej” wynika, że 49 proc. Polaków nie chce, by PO rządziła kolejną kadencję, a na pytanie, z czym się kojarzy PO, aż 66 proc. badanych odpowiada, że z aferami, a 51 proc. - ze skłonnością do nadużywania władzy do walki politycznej.  Według więcej niż połowy wyborców (59 proc.) pod rządami PO sprawy w kraju przybierają niewłaściwy obrót, a 66 proc. jest zdania, że partia nie realizuje obietnic wyborczych.
Więcej…
 

Mleczarz 6:00 (Rozmowy kontrolowane)

Email Drukuj PDF
Sprawa PRL-owskich metod w służbach nadzorowanych przez PO nabiera coraz czarniejszych odcieni. W aktach śledztwa warszawskiej Prokuratury Apelacyjnej, w którym dziennikarz Wojciech Sumliński jest podejrzany o płatną protekcję, znajdują się stenogramy jego rozmów z obrońcami, ustaliła "Rzeczpospolita". Wśród nich są m.in. rozmowy z Romanem Giertychem.
Adwokaci Stanisław Rymar i Roman Giertych dzwonili na numer telefonu Sumlińskiego, któremu za zgodą sądu założono podsłuch. Stenogramy sporządziła ABW i przekazała prokuraturze, a ta - wbrew przepisom - ich nie zniszczyła. W efekcie tych działań prokuratorzy dowiedzieli się jaką linię obrony mecenasi ustalają ze swym klientem.
Więcej…
 

Jedzie Donald, jedzie

Email Drukuj PDF

To miał być jeden z cudów Donalda Tuska. Podczas expose premier mówił: "Wszystkie rządy powtarzały, że trzeba budować drogi, ale im się to nie udawało. My to zmienimy". Jak zwykle jednak okazało się że gębą pełną frazesów nie da się zastąpić rzetelnej pracy. Już dziś wiadomo, że tegorocznego planu budowy dróg nie da się wykonać. Według ekspertów prawdziwy dramat może zacząć się za chwilę, bo w budżecie drogowym na przyszły rok brakuje... 25 miliardów złotych.

Jak podaje portal Tvn24.pl: Od 16 listopada 2007 r. oddano do ruchu 500 km dróg krajowych, w tym 166 km autostrad oraz 334 km "ekspresówek", obwodnic i dróg po przebudowie. Obecnie mamy w Polsce 1319 km dróg szybkiego ruchu, w tym 837 km autostrad oraz 482 km dróg ekspresowych. Wydaje się więc, że obecny rząd wykonał proporcjonalnie więcej niż poprzednicy (przynajmniej jeśli chodzi o drogi expresowe). Trzeba też jednak pamiętać, że część z tej pracy to spadek po PiS.
Więcej…
 

Katakumby demokracji

Email Drukuj PDF

Pojawił się właśnie nowy temat zastępczy, dzięki któremu społeczeństwo być może nie zauważy katastrofy budżetowej i podwyżki podatków. W sukurs naszemu cudownemu rządowi przyszedł trybunał praw człowieka (nie Trybunał) w Strasburgu, który na wniosek jakiejś niby-włoszki chce zakazać wieszania krzyży w szkołach. Temacik podchwyciła oczywiście i Grzesio (tym razem) Napieralski.

W rzeczy samej – współczesny świat dopuszcza różne symbole wiary i niewiary (pacyfa, gwiazda, jing-jang, obrazek z wodospadem, półksiężyc)... z wyjątkiem krzyża. Ze szczególnym obrzydzeniem traktując krzyż katolicki. Można na nim wieszać różne świństwa, można go obelżywie traktować w różnych tfu-rczych perfomansach, ale nie można go wieszać na ścianie szkoły czy urzędu, choćby większość tego chciała. Niedługo okaże się, że kościoły nie mogą eksponować krzyży na zewnątrz i na wieży trzeba będzie zainstalować np. koguta, a ze zdjęć w gazetach będzie trzeba przy pomocy photoshopa wymazywać krzyżyki noszone przez fotografowanych (no chyba, że będzie umieszczony w pępku).
Więcej…
 


Strona 245 z 250
Reklama

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 01.jpg

Sonda

Jak bardzo podoba Ci się strona PRAWICA.COM.PL
 

wolne media

Strony PatriotyczneKilar.jpg

Nie zobaczysz w TV

 

 

 

 

 

  

 

 

 
Read more text

Wydawnictwo Poznańskie

polecamy
Reklama

Liczba miesiąca

1.462 Euro - czyli ok. 6.500 zł wynosi pensja minimalna w Irlandii. W Polsce jest to kwota 1273 zł. Widać z tego, że wejście do strefy Euro powinno nastąpić przy kursie 1Euro = 1PLN. Priorytety rządu są jaby jednak inne. No cóż jesteśmy przyzwyczajeni, że nie stać nas nawet na kawę w Derry.

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 06.jpg