prawica.com.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

6:00 Mleczarz

Email Drukuj PDF

A miało być tak pięknie i spokojnie - rano do drzwi miał dzwonić jedynie mleczarz. Tymczasem z powodu deficytu mleczarzy Platforma Obywatelska funduje nam państwo policyjne rodem z PRL, zostawiając w tyle tak opluwaną ekipę PiS.

Oto prominentny oficer, wiceszef ABW niejaki Mąka Jacek, wykorzystuje dane z podsłuchu dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego na użytek swojego prywatnego, cywilnego procesu z dziennikarzem "Rzeczpospolitej" Cezarym Gmyzem. Żeby było jeszcze bezczelniej – chodzi o stenogram rozmowy między Gmyzem a Bogdanem Rymanowskim z TVN, czyli przypadkowy podsłuch osób postronnych, który powinien zostać zniszczony w toku postępowania. Tymczasem jednak pan Mąka, znając treść podsłuchu (równiejsi znają), zamiast go zniszczyć występuje do prokuratora o odtajnienie (równiejsi mogą) i używa tego dokumentu do zdyskredytowania dziennikarza przed sądem, w swojej prywatnej sprawie.
Więcej…
 

Stocznia pochyła.

Email Drukuj PDF

Wygląda na to, że Platforma Obywatelska zamieniła się w Stocznię Pochyłą, po której działacze rządzącej partii staczają się do politycznego rynsztoka. W poniedziałek dowiemy się zapewne jakie lody mięli ukręcić prominentni koledzy Donalda Tuska na prywatyzacji Stoczni w Gdyni i Szczecinie.

Już od ujawnienia biznesowej smykałki niejakiego senatora Misiaczka (PO) wiadomo było, że upadłość stoczni i wylanie na zbitą mordę kilku tysięcy robotników to świetny interes dla cwaniaków (szkolenia po 10 tysięcy od łebka!). Widać, że nasza Przemądrzała Partia Miłości potrafi... i jakże w tym różni się od tego wrednego PiS-u. Brawo! 

 

Zmarnowana szansa

Email Drukuj PDF

Pióro, którym prezydent miał podpisać akt ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego odmówiło posłuszeństwa. W sukurs głowie państwa przyszedł niestety jeden z jego współpracowników, który pożyczył swój długopis. Ostatnia szansa na niezłożenie podpisu pod traktatem została zaprzepaszczona.

Traktat, którego konsekwencji nikt nie jest w stanie przewidzieć, z uwagi na stopień jego zawiłości (to będzie widać dopiero w orzecznictwie sądowym), w sposób oczywisty odbiera Polsce część suwerenności (podległość prawna i gorszy sposób głosowania), jak wielką przekonają się przyszłe pokolenia.Za komuny większość z nas chciała wstąpić do EWG, niestety jako żywo staliśmy się na powrót członkiem RWPG, bo od UE różnił je tylko skład członków. Dopełnieniem naszej jałowej drogi będzie przyjęcie do tego grona Rosji, co przy nowym sposobie głosowania nastąpi zapewne wcześniej niż się spodziewamy.

Nadgorliwego urzędnika i jego długopis powinny spotkać surowe konsekwencje.

 

Tuskańska masakra piłą mechaniczną

Email Drukuj PDF

Donald Tusk podniósł swą karzącą rękę sprawiedliwości i po prawie dwóch miesiącach od chwili gdy dowiedział się o aferze hazardowej, wycina swoich najlepszych (PO innych nie ma) ministrów i podwładnych. Trudno nie odnieść wrażenia, że jak zwykle działa pod publikę, a raczej pod sondaże.

Oto wielki premier reaguje na nieprawidłowości i nie ogląda się na dawne przyjaźnie. Na kogo ledwo padł cień podejrzenia, ten musi odejść. Dla dobra Polski oczywiście.

Spójrzmy jednak na tę masakrę chłodnym okiem. Kto właściwie wylatuje z rządu i dlaczego? Że Chlebowski i Drzewiecki to jasne, bo zarzuty mogą być poważne, ale reszta? Sam premier mówi, że np. Adam Szejnfeld jest całkiem niewinny, ale po prostu byłby teraz obciążeniem dla rządu. Pozostali też są czyści jak łzy.
Więcej…
 

Tajne nauczanie

Email Drukuj PDF

Sześciolatki w przedszkolach uczą się czytać i pisać nielegalnie! Ministerstwo Oświaty wypuściło kolejny bubel prawny przy okazji skierowania sześciolatków do normalnych szkół, z zgodą rodziców. Ci którzy się nie zgodzili, zostali ukarani – ich dzieci mogą jedynie rysować szlaczki.

Oczywiście, ktoś mógłby powiedzieć, że wcześniejsze rozpoczynanie nauki jest konieczne w nowoczesnym społeczeństwie, bo mamy coraz więcej wiedzy do przekazania naszym pociechom. Szkoda tylko, że to nie jest prawda. Wcześniejsze rozpoczynanie nauki, o czym mało kto wie, nie ma na celu wydłużenia okresu szkolnego o dodatkowy rok. Nie! Sześciolatki bowiem zakończą edukację po sześciu latach podstawówki, trzech latach gimnazjum i trzech liceum – tak jak dotychczas! O rok wcześniej zasilając rzeszę bezrobotnych absolwentów. Po co? 
Więcej…
 

Zmartwychwstanie

Email Drukuj PDF

"Rzeczpospolita": Łukasz Lorentowicz, były asystent posłanki Beaty Sawickiej, twierdzi, że Sawicka, a także Mirosław Drzewiecki, naciskali na niego, by składał korzystne dla Platformy zeznania w sprawie finansowania kampanii prezydenckiej Donalda Tuska w 2005 r.

 W zestawieniu z ostatnimi popisami pana Zbigniewa Ch. oraz dziwnym milczeniem wicepremiera Grzegorza S. zaczyna się wyłaniać (niestety ponownie) kolesiowska kamaryla, którą znamy z czasów przedrywinowych. Grupa trzymająca władzę stwierdziła, że po okresie pisowskiej posuchy – już znowu można. To dobry prognostyk dla Polski. Wracamy do tej wymarzonej przez większość elektoratu normalności: załatwiania spraw pod stołem, niedwuznacznych rozmów z drogówką i dowodów wdzięczności dla lekarzy. Nie łudźmy się, to nie instynkt samozachowawczy polityków został stępiony, to nasza wrażliwość została zneutralizowana zalewem korupcyjnego szamba.
Więcej…
 


Strona 245 z 247
Reklama

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 18.jpg

Sonda

Jak bardzo podoba Ci się strona PRAWICA.COM.PL
 

wolne media

Strony PatriotyczneSprawiedliwy_poster_2.jpg

Nie zobaczysz w TV

 

 

 
 

 

 

  

 

 

 
Read more text

Wydawnictwo Poznańskie

polecamy
Reklama

Liczba miesiąca

W roku 2011 poniżej granicy ubóstwa żyło już 19% Polaków. Głównymi przyczynami biedy w Polsce są: bezrobocie i niskie płace (kilkakrotnie niższe niż w starych państwach UE, przy takich samych cenach i obciążeniach podatkowych). Dlatego również osoby pracujące żyją w ubóstwie. Zagrożonych biedą w Polsce w 2010 roku było 10,6 procent pracujących kobiet i 12,1 procent pracujących mężczyzn.

 

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 01.jpg