prawica.com.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Nie pluć na godło (odcinek 2846)

Email Drukuj PDF

Jak podaje Polskie Radio nie tylko nasz, ale również fiński premier i prezydent kłócą się o to kto ma jeździć na unijne szczyty.

Oczywiście informacja ta umknęła jakoś dotychczas (problem nie istnieje od wczoraj) i pewnie zostanie zapomniana przez naszych święcie oburzonych gryzipiórów (specjalistów od plucia na godło), którzy wylewali hektolitry pomyj na Prezydenta Kaczyńskiego, gdy ten chciał reprezentować nas na unijnym szczycie. Przy okazji dostało się wszystkim, bo próbowano wmówić nam że jesteśmy prymitywni i ośmieszamy się jako kraj. Widać jednak, że nie jesteśmy w tej śmieszności wyjątkowi.

Abstrahując już od kwestii czyja to jest wina ("wszystko to wina PiS"), warto raczej zapytać dlaczego Uniia nie pozwala na szerszy skład delegacji? Nie mają kasy na krzesła? Na tależyki? A może chodzi o niedopuszczanie do dyskusji? O ukryte ograniczanie demokracji... które oczywiście jest dobre gdy przewagę mają lewicowi libertyni. Można się spodziewać, że gdy na horyzoncie zarysuje się przewaga prawicowich polityków - na Unijne (tfu!) szczyty zaczną być zapraszane różnej maści lewicowe organizacje pozarządowe. 

 

 

Suwerenna Polska (odcinek 5687)

Email Drukuj PDF

Jak podaje Aleksander Podrabinek, znany rosyjski dziennikarz i obrońca praw człowieka, nie odbierze Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej od Lecha Kaczyńskiego.

Podczas ceremonii okazało się, że wręczenie orderu opóźni się, ponieważ zgody nie wyraził prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew. Okazało się, że istnieją dwustronne porozumienia przewidujące taką procedurę. Jak powiedział sam wyróżniony: „Jest to dla mnie szokująca okoliczność, dlatego mimo wdzięczności wobec pana prezydenta za honor, jestem zmuszony odmówić przyjęcia nagrody. Proszę przyjąć wyrazy mojego szczerego współczucia dla narodowej niezależności i suwerenności Polski, skoro wręczenie obcym obywatelom polskich odznaczeń państwowych wymaga zgody dyktatorów i prezydentów, którzy we własnych krajach nie mają społecznej legitymacji”. 
Więcej…
 

Bielecki - reaktywacja

Email Drukuj PDF

Bielecki, Bielecki!!! Jak widać długość platformianej ławki kadrowej sięga poprzedniego stulecia. Najpierw mieliśmy zestaw ministrów „no name”, których można znaleźć na każdym bazarze czy ulicy, o których nikt nigdy przedtem nie słyszał, których trudno było zapamiętać i których jedyną zaletą - z punktu widzenia premiera - była bezbarwność i nijakość (zresztą tak jest w większości przypadków do dziś), a teraz nasz chytry Don Corleone wyciąga z kapelusza mocno zakurzonego Jana Krzysztofa Bieleckiego.

Ten odbył długą drogę od wożenia "drzewnianych skrzynek" Starem, przez mdłe premierowanie na początku lat dziewięćdziesiątych, po intratną posadkę w banku.
Więcej…
 

Bolek w sądzie

Email Drukuj PDF

Wczoraj miał ruszyć proces, w którym Lech Wałęsa żąda od Lecha Kaczyńskiego odwołania jego słów z wywiadu dla Polsatu w 2008 r, że historyczny lider Solidarności był agentem SB o pseudonimie „Bolek”.  Sprawa „Bolka” nie pierwszy raz jest na wokandzie sądowej. Za każdym razem były prezydent jako dowód swojej prawdomówności wyciąga orzeczenie Sądu Lustracyjnego, o uznaniu go za pokrzywdzonego.

Logiki w tym niewiele. To, że ktoś był pokrzywdzony przez SB nie wyklucza, że w innym okresie był współpracownikiem. Podobnie, jak brak oryginalnych dokumentów w teczce nie jest niezbitym dowodem niewinności, gdy wiele innych dokumentów i zapisów w dziennikach świadczyć może o czymś innym. Nie to jest jednak w sprawie „Bolka” najważniejsze. Najważniejsze są słowa i działania samego zainteresowanego. Pamiętamy, jak jeszcze w latach dziewięćdziesiątych Wałęsa mówił o „trzech, czy czterech” dokumentach, które podpisał (potem nabrał wody w usta). Dziwnie też brzmi jego relacja z zajść w grudniu 1970 roku. Jego wizyta na komendzie milicji i nawoływanie z okna do rozejścia się, daje wiele do myślenia. Dochodzi do tego jeszcze tajemnicze nagranie, ze spotkania w domu jednego z opozycjonistów i osobiste grzebanie w swojej teczce (podobno wówczas zaginęła część papierów). Ostatni numer z wskrzeszaniem oficera prowadzącego, też jakoś więcej zagmatwał, niż wyjaśnił.

Więcej…
 

Becikowe dyrdymały

Email Drukuj PDF

Ministerstwo Pracy pracuje nad projektem, który ma zmienić zasady wypłaty becikowego. Za pierwsze i drugie dziecko (a więc „standard”) będą wypłacane grosze, a za szóste podobno fortuna (dobrze, że nie za trzynaste). Oczywiście jesteśmy za odbieraniem rządowi naszych pieniędzy w każdej formie, tyle że akurat tu mamy do czynienia z typowym oszustwem. 

Oczywiście większość mediów skupia się na tej „fortunie” (choć nie wiadomo co to oznacza), tymczasem istotą projektu są raczej owe „grosze”. Jak się nietrudno domyślić, wszystko będzie skalkulowane tak, żeby budżet wydał mniej pieniędzy niż dotychczas, a zatem większość małżeństw (zwłaszcza młodych, siłą rzeczy gorzej zarabiających) dostanie mniej pieniędzy. W mediach będzie się trąbiło głównie o tej fantastycznej pomocy dla wielodzietnych, tyle że rodzin z piątką czy szóstką dzieci jest niewiele i nie można się spodziewać, że becikowe stanie się dla nich powodem powiększania rodziny. 
Więcej…
 

My się weta nie boimy

Email Drukuj PDF

Nasz nieudolny premier ma kolejny świetny pomysł: ograniczyć kompetencje prezydenta, zmieniając konstytucję. Trzeba przyznać, że błysnął odwagą, a nawet ostro pojechał po bandzie.

Skąd ta brawura? Do tej pory słyszeliśmy, że PO nie realizuje swoich cudownych obietnic, bo wredny Prezydent wszystko wetuje… a w każdym razie Platforma tak podejrzewa. Widać jednak, że duch odwagi wlał się w serce mężnego Donalda i już się weta nie boi. Nie boi się nawet brakujących kilkudziesięciu głosów żeby przepchnąć w izbie niższej projekt zmiany konstytucji. Po „sukcesie” ustawy hazardowej (która nb. zwiększa dwukrotnie ilość kasyn w Polsce), nie straszne są też długie procedury legislacyjne. Co tam waga tematu, co tam konsultacje społeczne. Furda z nimi! My, przodownicy sondaży nie potrzebujemy ani konsultacji, ani nie musimy przestrzegać prawa! Można w ciemno stawiać złoto przeciw orzechom, że przy okazji zmian kompetencji prezydenta, rząd będzie forsował zmianę progów bezpieczeństwa budżetu… bo o to tylko chodzi!
Więcej…
 


Strona 244 z 249
Reklama

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 07.jpg

Sonda

Jak bardzo podoba Ci się strona PRAWICA.COM.PL
 

wolne media

Strony PatriotyczneKilar.jpg

Nie zobaczysz w TV

 

 

 

 

 

  

 

 

 
Read more text

Wydawnictwo Poznańskie

polecamy
Reklama

Liczba miesiąca

21.000 $ wynosi poziom ubóstwa w Kaliforni (USA). Oznacza to, że osby zarabiające w tym stanie mniej niż ok. 70 tys. złotych rocznie uznawane są za żyjące w nędzy. Jak wiemy, ceny wszystkich produktów są w USA niższe niż w Polsce, a litr benzyny kosztuje niecałe 2 złote. No cóż, nadal warto zamienić M3 w Warszawie, na śpiwór w Los Angeles.

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 07.jpg