prawica.com.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Ścierwo (odcinek nr 1981)

Email Drukuj PDF

To co było oczywiste dla wielu patrzących trzeźwo na działania Wojciecha Jaruzelskiego (nie napiszemy „generała” żeby nie obrażać generałów, nie napiszemy „generała LWP” żeby nie obrażać żołnierzy Ludowego Wojska) znajduje w świetle ostatnich publikacji IPN kolejny niezbity dowód. Niezbity, gdyż dokładnie pasujący do pozostałych elementów dokumentacyjnej układanki.

Historyk IPN Antoni Dudek przytoczył w Biuletynie IPN całą, znaną już wcześniej we fragmentach, tzw. notatkę Anoszkina (adiutanta marszałka Kulikowa): "Jeśli robotnicy wyjdą z zakładów pracy i zaczną dewastować komitety partyjne, organizować demonstracje uliczne itd.; gdyby to miało ogarnąć cały kraj, to wy będziecie nam musieli pomóc. Sami nie damy sobie rady" – powiedział Wojciech Jaruzelski podczas spotkania z Kulikowem 9 grudnia 1981r. Notatka uzupełnia zatem protokół z posiedzenia sowieckiego Politbiura (a więc dokument całkowicie oficjalny i pewny), z następnego dnia 10 grudnia 1981 roku, na którym Jurij Andropow, szef KGB, stwierdził: „Jeśli chodzi o przeprowadzenie operacji X, to powinna być to tylko i wyłącznie decyzja towarzyszy polskich, jak oni zdecydują, tak będzie. Nie zamierzamy wprowadzać wojska do Polski". Jak małym, plugawym i tchórzliwym uzurpatorem trzeba było być, aby trzy dni później ogłosić w Polsce stan wojenny?
Więcej…
 

Kopenhaskim oszołomom.

Email Drukuj PDF
Ponieważ kolejna polemika, czy publicystyczna opinia na temat globalnego ocieplenia niewiele zmieni, kopenhaskim oszołomom dedykujemy w całości stanowisko KNG PAN w tej sprawie. Zanim pozwolimy za nasze własne pieniądze zrobić sobie wodę z mózgu, zapoznajmy się z faktami abyśmy płacąc za emisje dwutlenku węgla mieli przynajmniej świadomość jak wielkimi cymbałami pozwoliliśmy się uczynić.

 

Stanowisko Komitetu Nauk Geologicznych PAN w sprawie zagrożenia globalnym ociepleniem

Obserwowane w ostatnich kilkunastu latach zmiany klimatu na Ziemi oraz częstsze występowanie zjawisk ekstremalnych powoduje zaniepokojenie opinii publicznej, wyrażane w środkach masowego przekazu pod hasłem globalnego ocieplenia. W skali międzynarodowej pojawiają się propozycje kroków zaradczych formułowane przez polityków elit rządzących, działający od 1988 roku Międzyrządowy Zespół do spraw Zmian Klimatu (IPCC) i organizacje ekologiczne.

Włączając się w tę nadzwyczaj ważną dyskusję, Komitet Nauk Geologicznych PAN pragnie zwrócić uwagę na 10 fundamentalnych aspektów tego problemu, nierozerwalnie związanego z funkcjonowaniem geosystemu – skomplikowanej współzależności procesów zachodzących w litosferze, hydrosferze, atmosferze i biosferze. Ich znajomość powinna leżeć u podstaw racjonalnie i odpowiedzialnie podejmowanych decyzji ingerujących w geosystem.

Więcej…
 

Wszystkie Sekuły to fajne chłopaki

Email Drukuj PDF
W piątek wieczorem posłowie PO wycieli PiS z Komisji d/s afery hazardowej. Oczywiście wszystko w majestacie i dla dobra... publicznego. Biorąc pod uwagę, że komisja ma zakończyć prace już w lutym - Zbycho i Miro mogą być spokojni. Nie ma szans żeby nawet zostali przesłuchani, przecież zaczynamy od rzeczy najważniejszej w tej aferze, czyli od przesłuchiwania.. PiS.
Więcej…
 

Zacznij od Zbacha.

Email Drukuj PDF

Afera hazardowa znalazła się w rękach spin-doktorów Platformy. Taki wniosek można wysnuć z ostatnich wydarzeń, czyli serii zupełnie przypadkowych zbiegów okoliczności. 

Najpierw próbuje się wmówić opinii publicznej, że nie tylko PO maczała palce w aferze, bo inne partie też uczestniczyły w... procesie legislacyjnym (kto zgłaszał jakąkolwiek poprawkę, ten berek). Potem okazuje się, że najbardziej uczestniczył PiS, a już zupełnie zbrodniczo Przemysław Gosiewski. Wina Jarosława Kaczyńskiego jest bezsporna, a dowodzi tego jakiś wyrwany z kontekstu fragment raportu z samego... CBA. Wynikać ma bowiem z niego, że PiS „lobbował” za rozwiązaniami korzystnymi dla Totalizatora Sportowego, a forsowanie rozwiązań dobrych dla państwowej firmy jest przestępstwem gorszym od jakichś tam pokątnych rozmów Zbycha z Rychem.
Więcej…
 

Gnój (odcinek nr 1492)

Email Drukuj PDF
Według publikacji IPN Alek Kwaśniewski to Alek. Nie ma w tym nic emocjonującego, ani dziwnego. Może niektórzy już zapomnieli, ale od początku lat osiemdziesiątych Aleksander Kwaśniewski był prominentnym działaczem partyjnym, więc współpraca z innymi organami ówczesnego aparatu represji zupełnie nie dziwi. Inaczej ujmując, to że jakiś partyjny kacyk był funkcjonariuszem, kontaktem, współpracownikiem, czy donosicielem Służby Bezpieczeństwa to była norma i w tym środowisku nikogo to nie raziło.
Więcej…
 

Powrót Zbycha

Email Drukuj PDF

Zbycho Chlebowski postanowił wrócić do pracy w Sejmie. Wszyscy koledzy z PO już się za nim stęsknili i bardzo go wspierają. Zbych się cieszy, że powstała komisja, która wyjaśni aferę hazardową (no chyba że wyjaśni, to się będzie cieszył mniej).

Zbych stwierdził samokrytycznie, że: "wypowiedział wcześniej słowa, które nie powinny były nigdy paść". Skoro jednak padły, to czy taki człowiek powinien jeszcze kiedykolwiek zasiąść w ławie sejmowej?
Więcej…
 


Strona 243 z 250
Reklama

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 03.jpg

Sonda

Jak bardzo podoba Ci się strona PRAWICA.COM.PL
 

wolne media

Strony PatriotyczneKilar.jpg

Nie zobaczysz w TV

 

 

 

 

 

  

 

 

 
Read more text

Wydawnictwo Poznańskie

polecamy
Reklama

Liczba miesiąca

50.000.000.000 zł - pięćdzeisiąt miliardów złotych rocznie wynoszą przychody budżetu państwa z tytułu akcyzy od paliw. Można za tę kwotę wybudować 3 tys. kilometrów autostrad (rocznie!). Gdzie oni są (te kilometry)?

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 15.jpg