prawica.com.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Jedzie Donald, jedzie

Email Drukuj PDF

To miał być jeden z cudów Donalda Tuska. Podczas expose premier mówił: "Wszystkie rządy powtarzały, że trzeba budować drogi, ale im się to nie udawało. My to zmienimy". Jak zwykle jednak okazało się że gębą pełną frazesów nie da się zastąpić rzetelnej pracy. Już dziś wiadomo, że tegorocznego planu budowy dróg nie da się wykonać. Według ekspertów prawdziwy dramat może zacząć się za chwilę, bo w budżecie drogowym na przyszły rok brakuje... 25 miliardów złotych.

Jak podaje portal Tvn24.pl: Od 16 listopada 2007 r. oddano do ruchu 500 km dróg krajowych, w tym 166 km autostrad oraz 334 km "ekspresówek", obwodnic i dróg po przebudowie. Obecnie mamy w Polsce 1319 km dróg szybkiego ruchu, w tym 837 km autostrad oraz 482 km dróg ekspresowych. Wydaje się więc, że obecny rząd wykonał proporcjonalnie więcej niż poprzednicy (przynajmniej jeśli chodzi o drogi expresowe). Trzeba też jednak pamiętać, że część z tej pracy to spadek po PiS.
Więcej…
 

Katakumby demokracji

Email Drukuj PDF

Pojawił się właśnie nowy temat zastępczy, dzięki któremu społeczeństwo być może nie zauważy katastrofy budżetowej i podwyżki podatków. W sukurs naszemu cudownemu rządowi przyszedł trybunał praw człowieka (nie Trybunał) w Strasburgu, który na wniosek jakiejś niby-włoszki chce zakazać wieszania krzyży w szkołach. Temacik podchwyciła oczywiście i Grzesio (tym razem) Napieralski.

W rzeczy samej – współczesny świat dopuszcza różne symbole wiary i niewiary (pacyfa, gwiazda, jing-jang, obrazek z wodospadem, półksiężyc)... z wyjątkiem krzyża. Ze szczególnym obrzydzeniem traktując krzyż katolicki. Można na nim wieszać różne świństwa, można go obelżywie traktować w różnych tfu-rczych perfomansach, ale nie można go wieszać na ścianie szkoły czy urzędu, choćby większość tego chciała. Niedługo okaże się, że kościoły nie mogą eksponować krzyży na zewnątrz i na wieży trzeba będzie zainstalować np. koguta, a ze zdjęć w gazetach będzie trzeba przy pomocy photoshopa wymazywać krzyżyki noszone przez fotografowanych (no chyba, że będzie umieszczony w pępku).
Więcej…
 

Je... was pies!

Email Drukuj PDF

Przez litość nie przytoczymy dosłownego cytatu z Pieśni Legionów Józefa Piłsudskiego, jednak refleksja jaka w 91 rocznicę Odzyskania Niepodległości ciśnie się pod pióro, nie jest optymistyczna. Niedawno minęło też 20 lat od utworzenia rządu Tadeusza Mazowieckiego. Mamy więc samonarzucającą się okazję do porównania obu dwudziestoleci, ale nasi bylejacy dziennikarze jakoś małochętnie to robią.

W obu tych okresach musieliśmy odbudowywać państwo. Jednak bezsprzecznie Polska przedwojenna startowała ze znacznie niższego pułapu. Kraj pozszywany z trzech zaborów, w których nie tylko administracja, ale i tory kolejowe nie pasowały do siebie. Kraj prowadzący z powodzeniem wojnę z bolszewicką Rosją. Kraj, którego od 123 lat nie było na mapie świata. Jednak po dwudziestu latach Polska była całkiem normalnym europejskim państwem, porównywalnym politycznie i gospodarczo z Włochami, Hiszpanią czy Austrią. Byliśmy partnerem politycznym dla Francji i Wielkiej Brytanii, Rosja i Niemcy czuły przed nami respekt (przynajmniej w pojedynkę).
Więcej…
 

Grypa dziesiątkuje dziennikarzy

Email Drukuj PDF

Doniesienia medialne o świńskiej grypie nie schodzą z czołówek. Tymczasem od początku roku zachorowało na nią w Polsce 220 osób (nikt nie umarł). Dla kontrastu - w pierwszym tygodniu listopada odnotowano prawie 25 tys. zachorowań na grypę sezonową i podejrzeń tej choroby (dane Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego Państwowego Zakładu Higieny) – sporo, ale w normie. Nie ma paniki. 

Niestety, płatne dziennikarskie hieny nie przestają atakować nas alarmistycznymi doniesieniami o strasznej epidemii świńskiej grypy. Trzeba przyznać, że jest to świństwo najwyższej próby, mające jeden tylko cel – zmusić mniej rozgarniętych obywateli do zaszczepienia się przeciw tej rzekomej chorobie. Rzekomej, bowiem nie ma nawet pewności, że istniejącej poza wirtualnym światem mediów... 

Więcej…
 

Tanie państwo Tuska (skóra, fura i komóra). Odcinek nr 2436.

Email Drukuj PDF

Nasz nieudolny premier zapewnia swoim urzędnikom tanie życie na koszt niewolniczej części społeczeństwa. Jak podaje „Onet.pl” i tygodnik „Angora”: „około miliarda złotych rocznie płaci polski podatnik za wyjazdy zagraniczne i inne zbędne przywileje urzędników administracji publicznej.

1 milion złotych - taka kwota została zaplanowana w budżecie Ministerstwa Edukacji Narodowej na zagraniczne delegacje urzędników w 2009 roku. To prawie dwa razy więcej niż w roku 2007, kiedy na ten cel wydano niewiele ponad 510 tys. zł. Celem delegacji są kraje europejskie głównie Wielka Brytania, Francja i Irlandia. - Celem wyjazdu jest udział w spotkaniach Rady Europy i innych organów międzynarodowych, oraz udział w konferencjach, seminariach i spotkaniach z zakresu edukacji - wyjaśniło nam Biuro Prasowe resortu. Jaka korzyść dla polskiego systemu oświaty wynika z tych wyjazdów? Na to pytanie nie uzyskaliśmy żadnych konkretnych odpowiedzi.
Więcej…
 

Szczepionka na głupotę

Email Drukuj PDF

W jednym z krajów, który zakupił dużą ilość szczepionki, dwie osoby zmarły z powodu AH1N1, a cztery osoby - po przyjęciu szczepionki – powiedział Adam Fronczak wiceminister zdrowia. Z kolei Ewa Kopacz wyraziła poważne zastrzeżenia wobec koncernów farmaceutycznych, które usiłują przerzucić odpowiedzialność za wprowadzenie szczepionki do obrotu, na rządy poszczególnych krajów. 

Trzeba przyznać, że pierwszy raz zmuszeni jesteśmy pochwalić działania Ministerstwa Zdrowia. Wstrzemięźliwość w zakupie nie sprawdzonego leku i poważny sceptycyzm co do samej tzw. „świńskiej grypy” jest bowiem całkowicie uzasadniony. Koncerny farmaceutyczne, przy karygodnej protekcji ze strony mediów nakręcają spiralę nieuzasadnionego strachu i zamierzają zbić na nim fortunę. Tymczasem fakty są takie, że nowa grypa jest mniej niebezpieczna niż zwykła, a każde szczepienia, zwłaszcza masowe, przynoszą jakiś odsetek zgonów. W tym przypadku można podejrzewać, że koncerny farmaceutyczne (warto byłoby wymienić je z nazwy!) chcą więcej osób zabić szczepionką, niż umarłoby z powodu normalnego zachorowania. 
Więcej…
 


Strona 243 z 247
Reklama

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 16.jpg

Sonda

Jak bardzo podoba Ci się strona PRAWICA.COM.PL
 

wolne media

Strony PatriotyczneSprawiedliwy_poster_2.jpg

Nie zobaczysz w TV

 

 

 
 

 

 

  

 

 

 
Read more text

Wydawnictwo Poznańskie

polecamy
Reklama

Liczba miesiąca

1.462 Euro - czyli ok. 6.500 zł wynosi pensja minimalna w Irlandii. W Polsce jest to kwota 1273 zł. Widać z tego, że wejście do strefy Euro powinno nastąpić przy kursie 1Euro = 1PLN. Priorytety rządu są jaby jednak inne. No cóż jesteśmy przyzwyczajeni, że nie stać nas nawet na kawę w Derry.

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 15.jpg