prawica.com.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Przeciek z Kopenhagi

Email Drukuj PDF
Redakcji naszego portalu udało się wykraść tajny protokół porozumień z właśnie odbywającego się szczytu klimatycznego w Kopenhadze! To co już powszechnie niemal wiadomo, że ludzkość zobowiązuje się do ograniczenia wzrostu temperatury o nie więcej niż 2 stopnie Celsjusza i że kraje bogate dadzą biednym aż (!) 100 mld dolarów pomocy, to dopiero początek walki z globalnym ociepleniem...
Więcej…
 

Warszawa w śniegu

Email Drukuj PDF
Wczoraj mieszkańcy stolicy zostali po raz kolejny zaskoczeni sprawnością organizacyjną pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. Wprawdzie śnieg zaczął padać już we środę wieczorem, ale pierwsze pługo-piaskarki pojawiły się na ulicach dopiero we czwartek nad ranem i utkwiły w korkach razem z innymi kierowcami. Nieudolność naszych służb drogowych to norma (nic nie dało, że już od poniedziałku zima wysyłała sygnały ostrzegawcze), ale wycena tej nieudolności to rzecz jakościowo nowa. Dowiedzieliśmy się bowiem, że na miasto wyjechało 150 pługów, a cała jednodniowa akcja odśnieżania będzie kosztowała miasto 5 mln złotych. Łatwo policzyć, że doba odśnieżania jednym samochodem kosztuje 33 tysiące złotych! Ciekawe skąd bierze się taka cena?
Więcej…
 

Powtórzmy to 9 razy!

Email Drukuj PDF
W rocznicę pacyfikacji kopalni „Wujek” przez komunistyczny reżim pod przywództwem Wojciecha Jaruzelskiego powtórzmy to dziś 9 razy: Czesław Kiszczak jest mordercą! Jak pisaliśmy już pod koniec października, sprawa byłego szefa MSW gen. Czesława Kiszczaka, oskarżonego o przyczynienie się do śmierci 9 górników kopalni "Wujek" w 1981 roku wraca do sądu I instancji. Ale jak uznał Sąd Apelacyjny, nie dlatego że są zastrzeżenia co do uznania winy Kiszczaka, ale z powodu stwierdzenia, że przedawnieniu uległa możliwość osadzenia go w więzieniu.  
Więcej…
 

Złotówka ratuje rynek

Email Drukuj PDF

Coraz więcej przykładów na to, że posiadanie narodowej waluty uchroniło polską gospodarkę przed katastrofą na miarę Estonii (gdzie sztywny kurs, jest praktycznym ekwiwalentem posiadania Euro). Dzięki niskim cenom swoich produktów np. Amica notuje dwa razy więcej odbiorców niż przed rokiem. W I półroczu tego roku sprzedaż jej urządzeń w Wielkiej Brytanii wyniosła prawie 5 mln euro (22 mln zł), czyli tyle, ile w całym 2008 roku. Podobnie jest w naszym przemyśle samochodowym (na co nakładają się dodatkowo janosikowe pomysły Angeli Merkel: zabarać biednym, aby dołożyć bogatym do ich luksusowych aut). 

Dlaczego tak się dzieje? Bo dzięki temu, że pracownicy zarabiają w złotówkach, które są teraz mniej warte, koszty produkcji zdecydowanie spadły. Z powodu słabości naszej waluty staliśmy się znacznie bardziej konkurencyjni cenowo, nie odczuwając tego na rynku wewnętrznym. Ciekawe, czy gdyby wynagrodzenia były wypłacane w Euro udałoby się przekonać pracowników do ich obniżenia o 30%, o tyle bowiem obsunęła się złotówka od maja 2008 roku. 
Więcej…
 

Scenariusz Piesiewicza

Email Drukuj PDF

Senator Piesiewicz wzbudza powszechne współczucie z powodu ujawnionych niedawno problemów osobistych. Zażywanie narkotyków nikomu nie przynosi chluby (reszta opisywanej sytuacji jest dwuznaczna z uwagi na stan odurzenia, w którym można z człowiekiem zrobić bardzo wiele), choć niektórzy (jak Donald Tusk) nawet się tym chwalą.

W pewnym sensie nie powinniśmy być zdziwieni, gdyż pan Piesiewicz jest nie tylko senatorem i prawnikiem, ale i twórcą. A artystom zdarzają się różne wybryki. Dziwi natomiast jedno, choć nie z powodu osoby senatora ale partii do której należy, nie jest w niej bowiem standardem rezygnacja z immunitetu i wycofywanie się z polityki z powodu głupich zdjęć czy jaszcze głupszych telefonów.
Więcej…
 

Ekonomistka - Hanna Gronkiewicz-Waltz

Email Drukuj PDF
Wybitnie zdolna ekonomistka i finansistka Hanna Gronkiewicz-Waltz, pierwszoligowy fachowiec Platformy Obywatelskiej, wyjątkowo zaradna prezydent Warszawy po pięciu miesiącach ciężkich negocjacji sprzedała halę Kupieckich Domów Towarowych za 103 tysiące złotych. Biznes jak złoto, zważywszy że pilnowanie pustego blaszaka kosztowało miasto przeszło milion złotych! Trzeba być rzeczywiście bezczelnym finansistą, żeby za usługę, którą może wykonywać  czterech emerytów zapłacić przeszło 200 tysięcy złotych miesięcznie.
Więcej…
 


Strona 242 z 250
Reklama

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 16.jpg

Sonda

Jak bardzo podoba Ci się strona PRAWICA.COM.PL
 

wolne media

Strony PatriotyczneKilar.jpg

Nie zobaczysz w TV

 

 

 

 

 

  

 

 

 
Read more text

Wydawnictwo Poznańskie

polecamy
Reklama

Liczba miesiąca

18.300 złotych miesięcznie kosztuje utrzymanie jednego pensjonariusza domu poprawczego.  Może gdyby dać te pieniądze naszym milusińskim, młodocianym bandytom - nie wkroczyliby na przestępczą ścieżkę. Wyrok mógłby przed sądem brzmieć: „Z uwagi na trudne dzieciństwo Sąd przyznaje młodocianemu gwałcicielowi zasiłek w wysokości 18 tysięcy złotych miesięcznie”.

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 06.jpg