prawica.com.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Powtórzmy to 9 razy!

Email Drukuj PDF
W rocznicę pacyfikacji kopalni „Wujek” przez komunistyczny reżim pod przywództwem Wojciecha Jaruzelskiego powtórzmy to dziś 9 razy: Czesław Kiszczak jest mordercą! Jak pisaliśmy już pod koniec października, sprawa byłego szefa MSW gen. Czesława Kiszczaka, oskarżonego o przyczynienie się do śmierci 9 górników kopalni "Wujek" w 1981 roku wraca do sądu I instancji. Ale jak uznał Sąd Apelacyjny, nie dlatego że są zastrzeżenia co do uznania winy Kiszczaka, ale z powodu stwierdzenia, że przedawnieniu uległa możliwość osadzenia go w więzieniu.  
Więcej…
 

Złotówka ratuje rynek

Email Drukuj PDF

Coraz więcej przykładów na to, że posiadanie narodowej waluty uchroniło polską gospodarkę przed katastrofą na miarę Estonii (gdzie sztywny kurs, jest praktycznym ekwiwalentem posiadania Euro). Dzięki niskim cenom swoich produktów np. Amica notuje dwa razy więcej odbiorców niż przed rokiem. W I półroczu tego roku sprzedaż jej urządzeń w Wielkiej Brytanii wyniosła prawie 5 mln euro (22 mln zł), czyli tyle, ile w całym 2008 roku. Podobnie jest w naszym przemyśle samochodowym (na co nakładają się dodatkowo janosikowe pomysły Angeli Merkel: zabarać biednym, aby dołożyć bogatym do ich luksusowych aut). 

Dlaczego tak się dzieje? Bo dzięki temu, że pracownicy zarabiają w złotówkach, które są teraz mniej warte, koszty produkcji zdecydowanie spadły. Z powodu słabości naszej waluty staliśmy się znacznie bardziej konkurencyjni cenowo, nie odczuwając tego na rynku wewnętrznym. Ciekawe, czy gdyby wynagrodzenia były wypłacane w Euro udałoby się przekonać pracowników do ich obniżenia o 30%, o tyle bowiem obsunęła się złotówka od maja 2008 roku. 
Więcej…
 

Scenariusz Piesiewicza

Email Drukuj PDF

Senator Piesiewicz wzbudza powszechne współczucie z powodu ujawnionych niedawno problemów osobistych. Zażywanie narkotyków nikomu nie przynosi chluby (reszta opisywanej sytuacji jest dwuznaczna z uwagi na stan odurzenia, w którym można z człowiekiem zrobić bardzo wiele), choć niektórzy (jak Donald Tusk) nawet się tym chwalą.

W pewnym sensie nie powinniśmy być zdziwieni, gdyż pan Piesiewicz jest nie tylko senatorem i prawnikiem, ale i twórcą. A artystom zdarzają się różne wybryki. Dziwi natomiast jedno, choć nie z powodu osoby senatora ale partii do której należy, nie jest w niej bowiem standardem rezygnacja z immunitetu i wycofywanie się z polityki z powodu głupich zdjęć czy jaszcze głupszych telefonów.
Więcej…
 

Ekonomistka - Hanna Gronkiewicz-Waltz

Email Drukuj PDF
Wybitnie zdolna ekonomistka i finansistka Hanna Gronkiewicz-Waltz, pierwszoligowy fachowiec Platformy Obywatelskiej, wyjątkowo zaradna prezydent Warszawy po pięciu miesiącach ciężkich negocjacji sprzedała halę Kupieckich Domów Towarowych za 103 tysiące złotych. Biznes jak złoto, zważywszy że pilnowanie pustego blaszaka kosztowało miasto przeszło milion złotych! Trzeba być rzeczywiście bezczelnym finansistą, żeby za usługę, którą może wykonywać  czterech emerytów zapłacić przeszło 200 tysięcy złotych miesięcznie.
Więcej…
 

Ścierwo (odcinek nr 1981)

Email Drukuj PDF

To co było oczywiste dla wielu patrzących trzeźwo na działania Wojciecha Jaruzelskiego (nie napiszemy „generała” żeby nie obrażać generałów, nie napiszemy „generała LWP” żeby nie obrażać żołnierzy Ludowego Wojska) znajduje w świetle ostatnich publikacji IPN kolejny niezbity dowód. Niezbity, gdyż dokładnie pasujący do pozostałych elementów dokumentacyjnej układanki.

Historyk IPN Antoni Dudek przytoczył w Biuletynie IPN całą, znaną już wcześniej we fragmentach, tzw. notatkę Anoszkina (adiutanta marszałka Kulikowa): "Jeśli robotnicy wyjdą z zakładów pracy i zaczną dewastować komitety partyjne, organizować demonstracje uliczne itd.; gdyby to miało ogarnąć cały kraj, to wy będziecie nam musieli pomóc. Sami nie damy sobie rady" – powiedział Wojciech Jaruzelski podczas spotkania z Kulikowem 9 grudnia 1981r. Notatka uzupełnia zatem protokół z posiedzenia sowieckiego Politbiura (a więc dokument całkowicie oficjalny i pewny), z następnego dnia 10 grudnia 1981 roku, na którym Jurij Andropow, szef KGB, stwierdził: „Jeśli chodzi o przeprowadzenie operacji X, to powinna być to tylko i wyłącznie decyzja towarzyszy polskich, jak oni zdecydują, tak będzie. Nie zamierzamy wprowadzać wojska do Polski". Jak małym, plugawym i tchórzliwym uzurpatorem trzeba było być, aby trzy dni później ogłosić w Polsce stan wojenny?
Więcej…
 

Kopenhaskim oszołomom.

Email Drukuj PDF
Ponieważ kolejna polemika, czy publicystyczna opinia na temat globalnego ocieplenia niewiele zmieni, kopenhaskim oszołomom dedykujemy w całości stanowisko KNG PAN w tej sprawie. Zanim pozwolimy za nasze własne pieniądze zrobić sobie wodę z mózgu, zapoznajmy się z faktami abyśmy płacąc za emisje dwutlenku węgla mieli przynajmniej świadomość jak wielkimi cymbałami pozwoliliśmy się uczynić.

 

Stanowisko Komitetu Nauk Geologicznych PAN w sprawie zagrożenia globalnym ociepleniem

Obserwowane w ostatnich kilkunastu latach zmiany klimatu na Ziemi oraz częstsze występowanie zjawisk ekstremalnych powoduje zaniepokojenie opinii publicznej, wyrażane w środkach masowego przekazu pod hasłem globalnego ocieplenia. W skali międzynarodowej pojawiają się propozycje kroków zaradczych formułowane przez polityków elit rządzących, działający od 1988 roku Międzyrządowy Zespół do spraw Zmian Klimatu (IPCC) i organizacje ekologiczne.

Włączając się w tę nadzwyczaj ważną dyskusję, Komitet Nauk Geologicznych PAN pragnie zwrócić uwagę na 10 fundamentalnych aspektów tego problemu, nierozerwalnie związanego z funkcjonowaniem geosystemu – skomplikowanej współzależności procesów zachodzących w litosferze, hydrosferze, atmosferze i biosferze. Ich znajomość powinna leżeć u podstaw racjonalnie i odpowiedzialnie podejmowanych decyzji ingerujących w geosystem.

Więcej…
 


Strona 242 z 249
Reklama

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 02.jpg

Sonda

Jak bardzo podoba Ci się strona PRAWICA.COM.PL
 

wolne media

Strony PatriotyczneKilar.jpg

Nie zobaczysz w TV

 

 

 

 

 

  

 

 

 
Read more text

Wydawnictwo Poznańskie

polecamy
Reklama

Liczba miesiąca

56% uzyskuje w Polsce pracodawca z każdej zainwestowanej w pracownika złotówki. W Europie jest to przeciętnie 20%. Oznacza to, że jesteśmy traktowani, jak dojne krowy. Poziom niewolnictwa jest wyższy tylko w Rosji (86% zysku). Praca za miskę ryżu nadal jest w Polsce normą – wynagrodzenia wystarczają wyłącznie na bieżące potrzeby. Na zachód od Odry jest jakby trochę inaczej.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 01.jpg