prawica.com.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Śmierć Michniewicza – mafia zostawia znak

Email Drukuj PDF

Trwa kampania dezinformacji i zacierania śladów w sprawie tajemniczej śmierci dyrektora generalnego Kancelarii Premiera, pana Grzegorza Michniewicza.

 

Zaledwie po siedmiu dniach od zgonu, w czasie gdy nie są jeszcze znane wyniki badań toksykologicznych, ciało zostało poddane kremacji. Jakiekolwiek wątpliwości, wymagające dodatkowego badania, nie będą już mogły zostać wyjaśnione. Tymczasem pytań jest więcej. 
Więcej…
 

Palikot nie może powstrzymać się od wódki

Email Drukuj PDF
Poseł Palikmiot tradycyjnie już lobbuje na rzecz producentów alkoholi. Na swoim blogu postuluje podniesienie limitu zawartości alkoholu we krwi dla kierowców. Ponadto chce złagodzenia kar dla pijanych rowerzystów. Zarówno jedna, jak i druga zmiana spowoduje wzrost spożycia wódeczki przez kierowców oraz bardziej niefrasobliwe niż dotychczas korzystanie z dróg publicznych. Na osłodę swoich reklamowych pomysłów pan poseł zgłasza też kilka restrykcji. Szkoda tylko, że są albo niekonstytucyjne (zmuszanie do pracy), albo wtórne, jak propozycja dożywotniego zabierania prawa jazdy dla recydywistów kierowania po kieliszku. Już dzisiaj sąd może zasądzić taką karę, ale zwykle z powodu współczucia dla trudnej sytuacji pijaka drogowego, tego nie robi.
Więcej…
 

Homoseksualiści przegięli pałę.

Email Drukuj PDF

Uganda ma zamiar wprowadzić karę śmierci dla gejów, dołączając tym samym do rosnącej liczby afrykańskich państw, w których homoseksualizm jest karany. David Bahati – przedstawiciel partii rządzącej - twierdzi, że „wyuczonych zachowań można się oduczyć”. „Nie wmówisz mi, że ludzie rodzą się gejami. Tutaj w grę wchodzą obce wpływy” – dodaje.

Projekt Bahatiego, który cieszy się w Ugandzie szerokim poparciem, nie jest w Afryce niczym wyjątkowym. Nigeria czeka na wejście w życie podobnych przepisów. Już teraz prawo w północnych stanach przewiduje karę śmierci dla homoseksualistów. Podobnie jest w Sudanie. W kwietniu Republika Burundi dołączyła do grupy 37 krajów afrykańskich, w których stosunki seksualne między osobami tej samej płci są nielegalne. Egipt i Mali także idą w tym kierunku, wykorzystując w tym celu przepisy regulujące kwestie moralności. Przepisy ograniczające możliwości propagowania homoseksualizmu obowiązują również w USA, gdzie w wielu stanach zakazane są stosunki analne. 
Więcej…
 

Śmierć w Kancelarii Premiera

Email Drukuj PDF

W dniu 23 grudnia 2009 roku dyrektor generalny Kancelarii Premiera, pan Grzegorz Michniewicz został znaleziony martwy w swoim domu pod Warszawą. Policja w oficjalnych komunikatach sugeruje, że nagła śmierć (przez powieszenie) wieloletniego urzędnika państwowego była wynikiem samobójstwa. Pan Michniewicz nie miał jednak żadnych, znanych nawet najbliższym powodów do targnięcia się na własne życie. Nie zostawił też żadnego listu wyjaśniającego, co w przypadku osoby tak dalece odpowiedzialnej i poukładanej musi budzić podejrzenia. Znamienne jest, że prokuratura prowadzi dochodzenie w kierunku art. 151 Kodeksu karnego. Stanowi on: "Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5".

Pytania, jakie nasuwają się w związku z tą tragiczną śmiercią, są niebagatelne. Czy pan Michniewicz, jako dyrektor Kancelarii Premiera, był lub miał być świadkiem w sprawie ostatniego przecieku informacji dotyczących czynności CBA w sprawie afery hazardowej? Dla kogo jego wiedza mogła być niebezpieczna?  Czy w związku z tym przeciekiem prokuratura zdążyła już go przesłuchać, czy może zwlekano czekając na „inne” rozwiązanie tej sprawy?
Więcej…
 

Cztery lata zwalczania Prezydenta

Email Drukuj PDF

Dziś mijają cztery lata od zaprzysiężenia Lecha Kaczyńskiego na Prezydenta. Cztery lata bezpardonowego zwalczania i deprecjonowania prezydentury przez intelektualne elity i dziennikarzy pozostających w szerokim kręgu wpływów Gajzety Wyborczej i postkomunistycznych tygodników, takich jak „Polityka”. Skowyt euroentuzjastycznych mediów jest tak wielki, że do masowej świadomości nie są w stanie przedostać się istotne fakty związane z działalnością Prezydenta. Pierwszym skowyczącym intelektualistą okazał się wielki Lech Wałęsa (dzięki któremu określenie dureń przestało być w oczach sądu obraźliwe) do którego dołączył nadgorliwie Niesiołowski Stefan, którego światłe wystąpienia z lat ZChN-u dobrze pamiętają niektórzy dzisiejsi jego apologeci. Szczególną miętę do rzeczowych wypowiedzi o Prezydencie odczuwał lubiący jazdę po kieliszku poseł Palikot Janusz.

W zalewie tego bełkotu nikt nie chce zauważyć, że mimo pijarowskich niedomogów, Prezydent Kaczyński jest jedynym prezydentem, który kładzie nacisk na bezpieczeństwo energetyczne Polski i jedynym prowadzącym aktywną politykę wschodnią, żeby przypomnieć tylko jego zaangażowanie w sprawy rurociągu Nabucco, kontakty z Kazachstanem i obecność w Gruzji podczas rosyjskiej inwazji.
Więcej…
 

Bardzo sprytny Plan Balcerowicza

Email Drukuj PDF

Leszek BalcerowiczNiedawno minęła któraśtam rocznica czegoś, co w powszechnej świadomości funkcjonuje pod nazwą „Planu Balcerowicza”.

 

Mieliśmy pominąć to litościwym milczeniem, ale kwik oficjalnych mediów sprawia, że uznaliśmy iż warto zabrać głos, mając nadzieję na pobudzenie do myślenia niektórych przynajmniej czcicieli tzw. transformacji ustrojowej. Tak się bowiem dziwnie składa, że wszyscy niemal dziennikarze i ekonomiści (dopuszczeni do głosu) pieją z zachwytu nad tytaniczną pracą wyprofesorowanego Leszka Balcerowicza, nie wykraczając jednak poza utarte slogany o konieczności terapii szokowej i sukcesu jakim było przejście z gospodarki socjalistycznej do gospodarki rynkowej. Dopuszcza się oczywiście głosy przeciwne, ale artykułowane jedynie przez okrzykniętych uprzednio oszołomami ludźmi pokroju Andrzeja Leppera („Balcerowicz musi odejść”), albo przez przedstawicieli ortodoksyjnej lewicy („nie zadbano o najuboższych”). Prawica może wypowiadać się negatywnie o Planie Balcerowicza tylko gdy jest skrajna, albo gdy ma inny dyskredytujący ją atrybut  (np. jest pisowska). Rzeczowa dyskusja, a szczególnie rzeczowe argumenty są niedopuszczalne. Balcerowicz powinien przecież dostać Nobla… co patrząc na ostatnie wybryki Komitetu, nie jest wykluczone.

Więcej…
 


Strona 241 z 250
Reklama

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 07.jpg

Sonda

Jak bardzo podoba Ci się strona PRAWICA.COM.PL
 

wolne media

Strony PatriotyczneKilar.jpg

Nie zobaczysz w TV

 

 

 

 

 

  

 

 

 
Read more text

Wydawnictwo Poznańskie

polecamy
Reklama

Liczba miesiąca

6 miliardów złotych zabraknie ZUS na wypłatę emerytur (czyli jednej wypłaty na każdego emeryta). Donald Tusk chce aby Zakład Utylizacji Staruszków pożyczył te pieniądze od banków komercyjnych. Kto i kiedy je będzie oddawał, tego nie powiedział.

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 16.jpg