prawica.com.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Homoseksualiści przegięli pałę.

Email Drukuj PDF

Uganda ma zamiar wprowadzić karę śmierci dla gejów, dołączając tym samym do rosnącej liczby afrykańskich państw, w których homoseksualizm jest karany. David Bahati – przedstawiciel partii rządzącej - twierdzi, że „wyuczonych zachowań można się oduczyć”. „Nie wmówisz mi, że ludzie rodzą się gejami. Tutaj w grę wchodzą obce wpływy” – dodaje.

Projekt Bahatiego, który cieszy się w Ugandzie szerokim poparciem, nie jest w Afryce niczym wyjątkowym. Nigeria czeka na wejście w życie podobnych przepisów. Już teraz prawo w północnych stanach przewiduje karę śmierci dla homoseksualistów. Podobnie jest w Sudanie. W kwietniu Republika Burundi dołączyła do grupy 37 krajów afrykańskich, w których stosunki seksualne między osobami tej samej płci są nielegalne. Egipt i Mali także idą w tym kierunku, wykorzystując w tym celu przepisy regulujące kwestie moralności. Przepisy ograniczające możliwości propagowania homoseksualizmu obowiązują również w USA, gdzie w wielu stanach zakazane są stosunki analne. 
Więcej…
 

Śmierć w Kancelarii Premiera

Email Drukuj PDF

W dniu 23 grudnia 2009 roku dyrektor generalny Kancelarii Premiera, pan Grzegorz Michniewicz został znaleziony martwy w swoim domu pod Warszawą. Policja w oficjalnych komunikatach sugeruje, że nagła śmierć (przez powieszenie) wieloletniego urzędnika państwowego była wynikiem samobójstwa. Pan Michniewicz nie miał jednak żadnych, znanych nawet najbliższym powodów do targnięcia się na własne życie. Nie zostawił też żadnego listu wyjaśniającego, co w przypadku osoby tak dalece odpowiedzialnej i poukładanej musi budzić podejrzenia. Znamienne jest, że prokuratura prowadzi dochodzenie w kierunku art. 151 Kodeksu karnego. Stanowi on: "Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5".

Pytania, jakie nasuwają się w związku z tą tragiczną śmiercią, są niebagatelne. Czy pan Michniewicz, jako dyrektor Kancelarii Premiera, był lub miał być świadkiem w sprawie ostatniego przecieku informacji dotyczących czynności CBA w sprawie afery hazardowej? Dla kogo jego wiedza mogła być niebezpieczna?  Czy w związku z tym przeciekiem prokuratura zdążyła już go przesłuchać, czy może zwlekano czekając na „inne” rozwiązanie tej sprawy?
Więcej…
 

Cztery lata zwalczania Prezydenta

Email Drukuj PDF

Dziś mijają cztery lata od zaprzysiężenia Lecha Kaczyńskiego na Prezydenta. Cztery lata bezpardonowego zwalczania i deprecjonowania prezydentury przez intelektualne elity i dziennikarzy pozostających w szerokim kręgu wpływów Gajzety Wyborczej i postkomunistycznych tygodników, takich jak „Polityka”. Skowyt euroentuzjastycznych mediów jest tak wielki, że do masowej świadomości nie są w stanie przedostać się istotne fakty związane z działalnością Prezydenta. Pierwszym skowyczącym intelektualistą okazał się wielki Lech Wałęsa (dzięki któremu określenie dureń przestało być w oczach sądu obraźliwe) do którego dołączył nadgorliwie Niesiołowski Stefan, którego światłe wystąpienia z lat ZChN-u dobrze pamiętają niektórzy dzisiejsi jego apologeci. Szczególną miętę do rzeczowych wypowiedzi o Prezydencie odczuwał lubiący jazdę po kieliszku poseł Palikot Janusz.

W zalewie tego bełkotu nikt nie chce zauważyć, że mimo pijarowskich niedomogów, Prezydent Kaczyński jest jedynym prezydentem, który kładzie nacisk na bezpieczeństwo energetyczne Polski i jedynym prowadzącym aktywną politykę wschodnią, żeby przypomnieć tylko jego zaangażowanie w sprawy rurociągu Nabucco, kontakty z Kazachstanem i obecność w Gruzji podczas rosyjskiej inwazji.
Więcej…
 

Bardzo sprytny Plan Balcerowicza

Email Drukuj PDF

Leszek BalcerowiczNiedawno minęła któraśtam rocznica czegoś, co w powszechnej świadomości funkcjonuje pod nazwą „Planu Balcerowicza”.

 

Mieliśmy pominąć to litościwym milczeniem, ale kwik oficjalnych mediów sprawia, że uznaliśmy iż warto zabrać głos, mając nadzieję na pobudzenie do myślenia niektórych przynajmniej czcicieli tzw. transformacji ustrojowej. Tak się bowiem dziwnie składa, że wszyscy niemal dziennikarze i ekonomiści (dopuszczeni do głosu) pieją z zachwytu nad tytaniczną pracą wyprofesorowanego Leszka Balcerowicza, nie wykraczając jednak poza utarte slogany o konieczności terapii szokowej i sukcesu jakim było przejście z gospodarki socjalistycznej do gospodarki rynkowej. Dopuszcza się oczywiście głosy przeciwne, ale artykułowane jedynie przez okrzykniętych uprzednio oszołomami ludźmi pokroju Andrzeja Leppera („Balcerowicz musi odejść”), albo przez przedstawicieli ortodoksyjnej lewicy („nie zadbano o najuboższych”). Prawica może wypowiadać się negatywnie o Planie Balcerowicza tylko gdy jest skrajna, albo gdy ma inny dyskredytujący ją atrybut  (np. jest pisowska). Rzeczowa dyskusja, a szczególnie rzeczowe argumenty są niedopuszczalne. Balcerowicz powinien przecież dostać Nobla… co patrząc na ostatnie wybryki Komitetu, nie jest wykluczone.

Więcej…
 

Przeciek z Kopenhagi

Email Drukuj PDF
Redakcji naszego portalu udało się wykraść tajny protokół porozumień z właśnie odbywającego się szczytu klimatycznego w Kopenhadze! To co już powszechnie niemal wiadomo, że ludzkość zobowiązuje się do ograniczenia wzrostu temperatury o nie więcej niż 2 stopnie Celsjusza i że kraje bogate dadzą biednym aż (!) 100 mld dolarów pomocy, to dopiero początek walki z globalnym ociepleniem...
Więcej…
 

Warszawa w śniegu

Email Drukuj PDF
Wczoraj mieszkańcy stolicy zostali po raz kolejny zaskoczeni sprawnością organizacyjną pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. Wprawdzie śnieg zaczął padać już we środę wieczorem, ale pierwsze pługo-piaskarki pojawiły się na ulicach dopiero we czwartek nad ranem i utkwiły w korkach razem z innymi kierowcami. Nieudolność naszych służb drogowych to norma (nic nie dało, że już od poniedziałku zima wysyłała sygnały ostrzegawcze), ale wycena tej nieudolności to rzecz jakościowo nowa. Dowiedzieliśmy się bowiem, że na miasto wyjechało 150 pługów, a cała jednodniowa akcja odśnieżania będzie kosztowała miasto 5 mln złotych. Łatwo policzyć, że doba odśnieżania jednym samochodem kosztuje 33 tysiące złotych! Ciekawe skąd bierze się taka cena?
Więcej…
 


Strona 241 z 249
Reklama

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 03.jpg

Sonda

Jak bardzo podoba Ci się strona PRAWICA.COM.PL
 

wolne media

Strony PatriotyczneKilar.jpg

Nie zobaczysz w TV

 

 

 

 

 

  

 

 

 
Read more text

Wydawnictwo Poznańskie

polecamy
Reklama

Liczba miesiąca

50.000.000.000 zł - pięćdzeisiąt miliardów złotych rocznie wynoszą przychody budżetu państwa z tytułu akcyzy od paliw. Można za tę kwotę wybudować 3 tys. kilometrów autostrad (rocznie!). Gdzie oni są (te kilometry)?

Rys. Maciej M. Michalski

Michalski 18.jpg